شبیه‌ساز و نقشه موقعیت دقیق مریخ‌نورد استقامت در وبسایت ناسا

0 149

ناسا در وبسایت خود شبیه‌ساز سه‌بعدی مریخ‌نورد استقامت (Perseverance) را قرار داده است تا همه بتوانند با روش کار این مریخ‌نورد در سیاره سرخ آشنا شوند. شبیه‌ساز مذکور به کاربران اجازه می‌دهد تا سایت‌های مختلفی را که استقامت در آن‌ها کاوش کرده است، بررسی کنند و درک بهتری نسبت به این ماموریت داشته باشند.

آژانس فضایی آمریکا همچنین نقشه آنلاین موقعیت لحظه‌ای مریخ‌نورد استقامت و بالگرد نبوغ (Ingenuity) را نیز به وبسایت خود اضافه کرده است که از طریق آن می‌توان مسیرهای موردنظر مریخ‌نورد و بالگرد مذکور را دنبال کرد. برای مشاهده تصویر سه‌بعدی مریخ از اینجا اقدام کنید. همچنین موقعیت لحظه‌ای مریخ‌نورد استقامت را می‌توانید از اینجا ببینید.

مریخ‌نورد استقامت

ناسا توسعه‌ ماموریت مریخی استقامت را از سال ۲۰۱۲ آغاز کرد و برای این منظور هزینه‌ای در حدود ۲.۷ میلیارد دلار متحمل شده است. استقامت با کمک تیم مهندسان کاوشگر کنجکاوی (Curiosity) این سازمان ساخته شده و دارای ۶ چرخ آلومینیومی است که هر کدام از این چرخ‌ها ۲۰.۷ اینچ قطر دارند و نسخه پیشرفته‌تر چرخ‌های کنجکاوی به‌شمار می‌‌روند. این کاوشگر مجهز به دوربین‌های پیشرفته‌ای است و انتظار می‌رود طی ماموریتش تصاویر با وضوح بالایی را به زمین مخابره کند.

در همین رابطه بخوانید:

مریخ‌نورد ناسا دومین نمونه سنگ را نیز جمع‌آوری کرد

نخستین حفاری موفق مریخ‌نورد ناسا

تصویر پانورامای مریخ‌نورد ناسا از سیاره سرخ

منبع digiato espash
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=58567
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها