سامانه جامع یوفوها راه‌اندازی می‌شود

0 185

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد قصد راه‌اندازی سامانه جامع یوفوها را دارد که در آن اطلاعات مرتبط با پدیده‌های غیرعادی ناشناس منتشر می‌شود. به گفته سخنگوی پنتاگون اطلاعات و عکس‌های پرونده‌های حل‌وفصل‌شده پدیده‌های غیرعادی ناشناس، وقتی از حالت محرمانه خارج شوند روی این وبسایت که به عنوان یک مرکز اطلاعات عمل می‌کند، قرار خواهند گرفت.

در همین رابطه بخوانید: آیا فرازمینی‌ها وجود دارند؟

به گفته وی دیگر محتویات وبسایت شامل گزارش روند بررسی پرونده‌ها، سوال‌های متداول، لینک‌‌های گزارش‌های رسمی، بیانیه‌های مطبوعاتی و دیگر منابعی است که ممکن است برای عموم مفید باشند. وزارت دفاع آمریکا متعهد به شفاف‌سازی اقدامات دفتر حل مسائل غیرعادی در همه زمینه‌ها در مورد پدیده‌های غیرعادی ناشناس برای مردم آمریکا است.

ماموریت این وبسایت که توسط دفتر حل مسائل غیرعادی در همه زمینه‌ها اداره می‌شود، حداقل‌سازی غافلگیری فنی و اطلاعاتی در مواجهه با پدیده‌های غیرعادی ناشناس در زمینه‌های مرتبط با امنیت ملی عنوان شده است.

مطالعه پدیده‌های غیرعادی ناشناس

اگرچه مدت‌هاست که مردم نسبت به موضوع اشیای ناشناس علاقه نشان می‌دهند، اما توجهات به این موضوع پس از شهادت سه نظامی کهنه‌کار در مقابل کنگره مبنی بر پنهان‌کاری شدید دولت در مورد چیزهایی که به عنوان اشیای مرموز شناخته می‌شوند، افزایش یافت.

گوی‌های فرازمینی سفینه بیگانه

رابرت گارسیا (Robert Garcia)، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده، نیز در این باره می‌گوید: «پدیده‌های غیرعادی ناشناس، هرچه که هستند، ممکن است تهدیدی جدی برای ارتش و هواپیماهای غیرنظامی ما باشند و این مسئله باید درک شود. ما باید ارائه گزارش بیشتر در مورد این پدیده‌ها را تشویق کنیم. هرچه بیشتر بدانیم، ایمن‌تر خواهیم ماند.»

بر اساس بیانیه مطبوعاتی پنتاگون قرار است تا پاییز سال جاری سازوکار گزارش‌دهی روی این وبسایت راه‌اندازی شود که از طریق آن کارمندان دولت، پیمانکاران و نظامیانی که از برنامه‌های ایالات متحده مطلعند بتوانند فعالیت‌های اخیر پدیده‌های غیرعادی ناشناس را گزارش دهند. سازوکار جداگانه‌ای نیز برای گزارش‌دهی مردم تا چند ماه آینده روی این وبسایت قرار خواهد گرفت.

با توجه به گزارش‌هایی‌ که تا کنون در این وبسایت ثبت‌ شده، شایع‌ترین ویژگی‌های پدیده‌های غیرعادی ناشناس این است که گرد هستند، در ارتفاع تقریبی ۱۰ تا ۳۰ هزار پایی پرواز می‌کنند، اندازه‌ای بین یک تا چهار متر دارند و به رنگ‌های سفید و نقره‌ای یا بی‌رنگ و شفاف دیده شده‌اند.

برای برخی از پدیده‌های غیرعادی ناشناس در گزارش‌های دولتی توضیح خاصی ارائه نشده است، اما برخی دیگر به عنوان بالون، پهپاد یا حتی پرندگان و موارد مربوط به رویدادهای آب‌وهوایی شناسایی شده‌اند.

منبع techrato
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=75629
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها