مبارزه با جنگل‌زدایی در آفریقا با کمک داده‌های ماهواره‌ای

0 39

شرکت اسکاتلندی اسپیس اینتلیجنس نقشه جنگل‌های دو کشور آفریقایی کنیا و تانزانیا را با استفاده از داده‌های ماهواره‌ای، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی ترسیم خواهد کرد. این کار به منظور مبارزه با جنگل‌زدایی و پشتیبانی از یکپارچگی و شفافیت در بازارهای کربن انجام می‌شود. تجارت کربن سامانه‌ای است که به موجب آن یک دولت محدودیتی را برای مقدار انتشار کربن تعیین می‌کند.

در همین رابطه بخوانید: دانلود تصاویر ماهواره‌ای با کیفیت

نقشه‌ها شامل مجموعه‌ای از نقشه‌های سنجش پوشش جنگل است که سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ را پوشش می‌دهند. علاوه بر این، نقشه‌های مذکور داده‌های فعالیت مبتنی بر نقطه که مکان دقیق جنگل‌زدایی را نشان می‌دهند نیز در بر می‌گیرند.

مقابله با جنگل‌زدایی در کنیا و تانزانیا به وسیله تصاویر ماهواره‌ای

نقشه‌های کنیا و تانزانیا به ارائه کلیتی برای تمام پروژه‌های استاندارد تاییدشده کربن (VCS) که هدف آن توقف جنگل‌زدایی برنامه‌ریزی‌نشده در کشورها است، کمک خواهد کرد. آژانس استاندارد ورا (Verra) نقشه‌ها را تایید می‌کند.

مقابله با جنگل‌زدایی کنیا و تانزانیا تصاویر ماهواره‌ای
تصاویر ماهواره‌ای

به گفته اد میچارد (Ed Mitchard)، از بنیانگذاران اسپیس اینتلیجنس، با استفاده از هوش مصنوعی و روش تلفیقی REDD (سرواژه Reducing Emissions from Deforestation and forest Degradation)، می‌توان نقشه‌های تغییرات جنگل را برای کل کشور ایجاد کرد. به عبارت ساده، REDD به معنای کاهش انتشارات ناشی از جنگل‌زدایی و تخریب جنگل، حفظ ذخایر کربن جنگل، مدیریت پایدار جنگل‌ها و افزایش ذخایر کربن جنگلی در کشورهای در حال توسعه است.

منبع spacewatch irsteel
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=75515
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها