دوره ششم جشنواره کشوری رویای کهکشانی من

انجمن نجوم آیاز تبریز به‌مناسبت هفته جهانی فضا ششمین دوره جشنواره کشوری «رویای کهکشانی من» را برگزار می‌کند. این جشنواره با هدف ترویج دانش نجوم و فضا، آشنایی مردم با اهمیت این دو دانش، نقش یافته‌های این حوزه‌ها در بهبود زندگی بشر، زیبایی‌های چشم‌نواز آسمان شب و تاثیر ادبیات و هنر در پرورش تخیل و پیشرفت جوامع بشری از سال ۱۳۹۵ در حال اجرا است.

در دوره ششم این رویداد، مسابقه کشوری نقاشی به‌همراه دوره‌های آنلاین آموزش نقاشی با محوریت نجوم و فضا برگزار خواهد شد. مریم فخیمی، دبیر جشنواره، درباره عناوین بخش رقابت گفت: «دو عنوان رویارویی و تعامل دختران فضانورد ایرانی با پدیده‌های ناشناخته در کشف فضای بیکران هستی و سفرهای فضایی با سفینه‌های جدید در صد سال آینده، برای شرکت در بخش رقابت نقاشی در نظر گرفته شده است. همچنین ابوالفضل عبدالهی‌فرد، فرنوش شمیلی و طاسین عواطفی کریمی داوران بخش رقابت نقاشی هستند.»

رویای کهکشانی من

وی با اعلام اینکه در دوره‌های آنلاین به موضوع‌هایی چون کهکشان‌ها، سفر به ماه، سفر به سیاره‌ها، موجودات فضایی و سفینه‌های فضایی پرداخته خواهد شد، افزود: «دوره‌های آنلاین آموزش نقاشی با هدف ارتقای توانمندی شرکت‌کنندگان در بخش رقابت اجرا می‌شود‌.»

گفتنی است علاقه‌مندان برای شرکت در دوره‌های آموزش نقاشی تا ۷مهر و برای شرکت در بخش رقابت نقاشی تا ۱۵آبان فرصت دارند و برای اطلاع از قوانین بخش رقابت نقاشی، شیوه ارسال آثار و شرکت در دوره‌ها می‌توانند به وبگاه آیاز مراجعه کنند.

منبع ayazastro
نوشته‌های که ممکن است علاقه‌مند باشید :
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.