خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا

عزم جهانی برای به‌روزرسانی قوانین حوزه فضا و جلوگیری از نظامی‌سازی آن

0

روسیه در ۱۵نوامبر۲۰۲۱ یکی از ماهواره‌های قدیمی خود را به‌وسیله موشکی که از زمین پرتاب شد، از بین برد و در نتیجه آن زباله‌های فضایی زیادی ایجاد شدند؛ قطعاتی در فضا که تهدیدی برای ماهواره‌ها، فضاپیماها و همچنین ایستگاه فضایی بین‌المللی محسوب می‌شوند. این اتفاق تنها دو هفته پس از آن رخ داد که کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل به‌طور رسمی از نقش مهم حوزه فضا در زندگی انسان‌ها سخن گفت و خطرات ایجادشده به‌واسطه فعالیت‌های نظامی در فضا را برای این امر گوشزد کرد.

کمیته اول سازمان ملل با خلع سلاح، چالش‌های جهانی و تهدیدها علیه صلح جهانی که جامعه بین‌الملل را تحت تاثیر قرار می‌دهد، سروکار دارد. این کمیته در ۱نوامبر۲۰۲۱ قطعنامه‌ای را تصویب کرد که طی آن یک گروه کاری برای این منظور ایجاد می‌شود. اهداف این گروه عبارتند از ارزیابی تهدیدهای فعلی و آتی برای عملیات‌های فضایی، تعیین اقدامات غیرمسئولانه در فضا، ارائه توصیه‌هایی در مورد هنجارهای احتمالی، قوانین و اصول اقدامات مسئولانه و همچنین کمک به مذاکره در مورد اسناد الزام‌آور قانونی از جمله معاهده‌ای برای جلوگیری از آغاز مسابقه تسلیحاتی در فضا.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
ناکارآمدی معاهده فضای بیرونی ۱۹۶۷
تاثیر متقابل فعالیت‌های تجاری فضایی و بهره‌برداری‌های نظامی از فضا
آزمایش‌های نظامی در فضا
از دستورالعمل تا اجرا

برای مشاهده این صفحه اشتراک تهیه کنید.

نام‌نویسی حساب جدید

لطفا نوع اشتراک خود را انتخاب کنید


منبع space
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=63477
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها