هند ارتباط با ماهواره تازه پرتاب شده خود را از دست داد

0 438

هند که به تازگی ماهواره “GSAT-6A” را با موفقیت پرتاب کرده و در مدار قرار داده بود، اکنون ارتباط خود را با آن از دست داده است.
سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) خبر از قطع ارتباط خود با ماهواره “GSAT-6A” داده است، اما مقامات اطمینان دارند که می‌توانند این ماهواره را نجات دهند.
سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO)، روز پنجشنبه قدرتمندترین ماهواره مخابراتی هند تا به امروز را پرتاب کرد و در مدار قرار داد. اما این سازمان دیروز تایید کرد که ارتباط با ماهواره را احتمالا به علت نقص در سیستم برق‌رسانی، از دست داده است.
پرتاب این ماهواره با ماهواره‌بر”GSLV-F08″ به‌خوبی انجام شد و ماهواره با تکمیل یک مانور اوربیتال پس از اعزام به مدار انتقال ژئوسنیکرون، موفق عمل کرد.
بعد از آن قرار شد روز بعد، “GSAT-6A” یک عملیات دیگر را به منظور ارتقاء مدار خود به اجرا درآورد. حدود ۴ دقیقه پس از این مانور، مقامات ارتباط با ماهواره را از دست دادند.
از آنجا که پرتاب موفقیت‌آمیز “GSAT-6A” به عنوان پیروزی بزرگی برای برنامه فضایی هند به شمار می‌رود، بنابراین این اتفاق قطعا یک شکست محسوب می‌شود.
این کشور در حال توسعه یک برنامه فضایی قوی است که سال‌ها توانایی رقابت در سطح جهانی را دارد.
این دومین ماهواره‌ای است که این سازمان طی شش ماه گذشته از دست داده است.
اما هنوز همه چیز از دست نرفته است. دکتر سیوان، رئیس سازمان فضایی هند گفت که طبق اطلاعاتی که سازمان در حال حاضر دارد، ما انتظار داریم که بتوانیم ماهواره را بازیابی کنیم. این قطعا خبر خوبی است و به سازمان کمک خواهد کرد تا به مسیر خود بازگردد.

منبع خبرگزاری ایسنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=6152
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها