منظومه ماهواره‌ای چین برای پایش بلایای طبیعی

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

چین قصد دارد یک منظومه ماهواره‌ای متشکل از ۳۶ ماهواره را برای پیش‌بینی بلایای طبیعی و پایش موارد فوریتی در مدار لئو مستقر کند. به‌گفته یکی از مقامات سازمان زمین‌شناسی چین (China Geological Survey)، این منظومه ماهواره‌ای تصاویری با قدرت تفکیک مکانی بالا برای کمک به ناظران برای شناسایی تغییر شکل‌های زمین‌شناسی در حد میلی‌متر ارائه می‌دهد که به ارزیابی احتمال وقوع بلایایی مانند رانش، فرونشست و ریزش زمین کمک می‌کند.

همچنین اطلاعات به‌دست‌آمده از منظومه مذکور، با داده‌های حسگرهای زمینی در مناطق مستعد مخاطرات طبیعی ترکیب‌ شده و دقت پیش‌بینی حوادث را به‌طور قابل ملاحظه‌ای بهبود خواهد بخشید. اولین ماهواره این پروژه که شرکت تیجان ست‌کام گیهو (Tianjin Satcom Geohe Technologies Co., Ltd) آن را پیش‌ می‌برد، ژوئن۲۰۲۲ به فضا پرتاب می‌شود و تا پایان مه۲۰۲۳ تمام ماهواره‌های آن در مدار زمین قرار می‌گیرند.

خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا
منبع didebanefanavari chinadaily
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=57328
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها