با اپلیکیشن Mars Walk روی مریخ قدم بزنید

0 745

آیا شما هم از علاقه‌مندان سفر به فضا هستید؟ اخیراً اپلیکیشنی طراحی‌شده که به شما اجازه می‌دهد بر روی مریخ قدم بگذارید و اطلاعات بیشتری در مورد فضا کسب کنید.

ناسا قرار است در دهه ۲۰۳۰ تعدادی از انسان‌ها را به مریخ بفرستد. این بدین معنا است که اولین کسی که پا بر روی این سیاره قرمزرنگ می‌گذارد، در حال حاضر زنده است. اما تا پیش از ایستگاه فضایی بین‌المللی، مأموریت‌های انسانی ما به فضا همیشه منتفی می‌شد. اکنون ما چطور می‌توانیم به دیدگاه نسل بعد نسبت به ستاره‌ها ایده ببخشیم؟

بیشتر ما با این فکر بزرگ شدیم که برنامه‌ای مانند ردپای آبی نهایت فناوری آموزشی است. اما حقیقت این است که کودکان امروزی به‌جای این برنامه‌ها و بازی‌های قدیمی آموزشی، با کمک فنّاوری واقعیت مجازی می‌توانند راه رفتن بر روی مریخ را تجربه کنند.

STEM مخفف کلمه‌های science به معنی علم، فنّاوری، engineering به معنی مهندسی کردن و mathematics به معنی ریاضیات است. این اصطلاح به‌وسیله‌ی بنیاد ملی علوم واژه‌گزینی شد و در اوایل ۲۰۰۰ شروع به فراگیر شدن کرد. برای ایالات‌متحده به‌عنوان رقابت در مقیاس جهانی، توسعه دادن شغل‌های STEM کمک بسیاری به پدید آمدن فنّاوری‌های مختلف کرده است. حامیانSTEM معتقد هستند که کودکان باید در سنین کم با این موضوعات مواجه‌ شوند. از اهداف STEM این است که آموزش را مناسب سنین، جذاب و مشارکت‌پذیر‌تر کند.

برای این‌که کودکان بتوانند با STEM سریع‌تر ارتباط برقرار کنند، لاکهید مارتین (Lockheed Martin) برنامه‌ای ساخته است که Generation Beyond نام دارد. از مؤثرترین قسمت‌های این برنامه شاید اپلیکیشن مارس واک (mars walk) باشد که کمپانی سازنده در موردش می‌گوید:
این اپ سرگرمی‌ای محاوره‌ای و توری علمی است که به‌وسیله فنّاوری واقعیت مجازی، قدم زدن بر روی این سیاره قرمز را فراهم کرده است.

زمانی که این اپ را دانلود کردید، گوشی‌تان را به یک هدفون واقعیت مجازی وصل کنید یا اگر نخواستید، می‌توانید بدون هدفون استفاده کنید. بدین‌وسیله شما می‌توانید روی سطح مریخ که توسط کامپیوتر پردازش و تولیدشده است، قدم بزنید. سپس برگردید تا چیزهای بیشتری یاد بگیرید. همچنین یک راوی نیز وجود دارد که از سفرها و مأموریت‌های قبلی به کاربر اطلاعات می‌دهد.

علاوه بر اپ مارس واک برنامه Generation Beyond درس‌های قابل دانلودی را در اختیار معلم‌ها و والدین قرار داده است تا در مورد STEM آگاه‌تر شوند و بتوانند مهارت‌های یادگیری کودکانشان را حمایت کنند. همچنین دانش‌آموزان می‌توانند دیگر باز‌ی‌های محاوره‌ای در مورد فضا‌ را انجام دهند و از ویدئوهای دیگر کاربران استفاده کنند.

 
منبع راهنمای سفر من
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=4773
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها