ارائه اینترنت یک گیگابیت به مردم سراسر جهان

0 520

شرکت اسپیس‌ایکس درخواست مجوز قردادن ۴۴۲۵ ماهواره اینترنتی در فضا را به موسسه FCC ارائه کرده است.  اینترنت ارایه شده توسط این ماهواره‌ها یک گیگابیت بر ثانیه بوده و در سراسر جهان در دسترس قرار خواهند گرفت.اهمیت این خبر زمانی مشخص می شود که بدانیم این تعداد ماهواره حدودا سه برابر کل ماهواره‌هایی است که در مدار زمین و آسمان بالای سر ما فعال هستند. ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ از این پروژه رونمایی کرد و درباره‌اش سخنرانی مفصلی داشت. ماسک در آن زمان گفت هزینه‌ای ۱۰ میلیارد دلاری برای اجرای این ایده کنار گذاشته‌اند. یکی از اولین سرمایه‌گذاران این پروژه نیز شرکت گوگل با پرداخت یک میلیارد دلار بود.

ماهواره‌های اینترنتی اسپیس‌ایکس بسیار بزر‌گ‌تر از ماهواره CubeSats با وزن ۸۵ پوند هستند و طول عمر آن‌ها ۵ الی ۷ سال خواهد بود. این ماهواره‌ها در فاصله‌ای ۷۱۴ تا ۸۲۳ مایلی از زمین استقرار یافته که فاصله‌ای بسیار بیشتر از ماهواره‌های معمول دارند. ماهواره‌های اینترنتی فعال در مدار زمین فاصله‌ای ۲۶۸ مایلی با سطح زمین دارند.

به گفته موسسه FCC این پروژه در دو مرحله به اجرا درمی‌آید. در مرحله اول، حدود ۸۰۰ ماهواره اینترنتی برای کشور ایالات متحده در مدار قرار خواهد گرفت و در مرحله دوم ماهواره‌های باقیمانده و جمعا ۴۴۲۵ ماهواره سراسر جهان را تحت پوشش اینترنت یک گیگابیت قرار می‌دهند. این ماهواره‌ها به مدت ۵ سال می‌توانند به کاربران سراسر جهان خدمات اینترنتی بدهند.

قابل ذکر است کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) یک آژانس مستقل دولتی در
آمریکاست که وظیفه نظارت بین ایالتی و بین‌المللی بر ارتباطات رادیویی،
تلویزیونی، ماهوراه‌ای و کابلی را دارد. این کمیسیون که بر 50 ایالت
آمریکا، ناحیه کلمبیا (DC) و سرزمین‌های آمریکایی نظارت می‌کند بر اساس
قانون ارتباطات 1934 آمریکا تشکیل شده‌است.

منبع بولتن نیوز
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=429
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها