فضاپیمای باری روسیه در اقیانوس آرام غرق شد

0 359

روسیه یک فضاپیمای باری پروگرس جدا شده از ایستگاه فضایی بین المللی را پس از انجام ماموریت شش ماهه در اقیانوس آرام غرق کرد.
 فضاپیمای باری پروگرس ام.اس-05 بامداد امروز (جمعه) پس از ورود به جو زمین در بخشی از اقیانوس آرام که هیچ کشتی در آن قسمت تردد نمی کند، غرق شد.
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از گزارش مرکز هدایت پروازهای فضایی روسیه نوشت: فضاپیمای پروگرس شب گذشته از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شد و به سوی کره زمین حرکت کرد.
بخشی از فضاپیمای پروگرس ام.اس-05 پس از ورود به جو زمین سوخت و باقی مانده آن هم به قعر اقیانوس آرام رفت.
فضاپیمای غرق شده که ماه فوریه 2017 با یک موشک سایوز پرتاب شده بود، بیش از 2.5 تن محموله شامل دستگاهها و تجهیزات لازم، مواد غذایی و لوازم مورد نیاز را برای خدمه ایستگاه بین المللی فضایی حمل کرده بود.
ایستگاه فضایی بین المللی که با مشارکت بیش از 15 کشور ساخته شده و در مدار نزدیک در ارتفاع 330 تا 435 کیلومتری سطح زمین در حرکت است، روزی 15 بار دور این سیاره گردش می کند.
این ایستگاه محصول همکاری مشترک سازمان های فضایی آمریکا، روسیه، اروپا، ژاپن، و کانادا است، سازمان فضایی برزیل نیز با این برنامه همکاری می کند و چین نیز علاقه خود را برای پیوستن به این جمع بویژه از طریق همکاری با سازمان فضایی روسیه اعلام کرده است.

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=3432
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها