ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی ربات می فرستد

0 651

ناسا قصد دارد ربات‌هایی کوچک به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال کند تا کمک‌حال فضانوردان باشند.
این ربات‌ها با ظاهری مکعب شکل «Astrobees» نام دارند. آنها می‌توانند در آزمایشگاه فضایی پرواز کنند و آزمایشاتی انجام دهند. همچنین می‌توانند با کمک بازوی خود به خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی کمک می‌کنند.
این ربات‌ها در مرکز تحقیقات Ames Research ناسا در کالیفرنیا توسعه‌یافته‌اند. مهندسان این مرکز با شبیه‌سازی فضای داخل ایستگاه فضایی بین المللی قابلیت‌های این ربات‌ها را آزمایش کرده اند.
سخنگوی ناسا در این باره می‌گوید: «در فضا برخی کارها را فقط انسان‌ها باید انجام دهند. اما بقیه فعالیت‌ها را ربات‌ها نیز می‌توانند انجام دهند. به‌این‌ترتیب فضانوردان زمان بیشتری برای کار خواهند داشت. ما قصد داریم سه ربات را به این مقر فضایی ارسال کنیم.»
ربات‌های Astrobees در گرانش میکروی این مقر فضایی معلق می‌مانند و به‌وسیله پروانه‌هایی که داخل آنها کار گذاشته‌شده می‌توانند در هر جهتی حرکت کنند.
دوربین‌ها و حسگرهایی در هر یک از ربات‌ها تعبیه‌شده‌اند تا در جهت‌یابی در این ایستگاه به آنها کمک کند.
علاوه بر آن هر ربات «آستروبی» مجهز به یک بازوی رباتیک و پنجه‌ای است که از آن برای حمل بار یا انجام آزمایش‌ها استفاده می‌شود. ربات مذکور از راه دور قابل‌کنترل است و همچنین می‌تواند به‌طور خودکار فعالیت کند.
این ربات‌ها همچنین می‌توانند وضعیت و شرایط در ایستگاه فضایی بین‌المللی را رصد کنند و هرگونه تغییری در کیفیت هوا یا سطح صوت را بررسی کنند.
هنگامی‌که شارژ باتری ربات کاهش یابد، به‌طور اتوماتیک به سمت مقر شارژ برمی‌گردد تا دوباره انرژی خود را تأمین کند.

منبع خبرگزاری مهر
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=12716
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها