اولین پیاده‌روی تماماً زنانه فضایی به‌زودی انجام خواهد شد

0 634

ناسا (NASA) اعلام کرد به‌زودی مأموریت اولین پیاده‌روی تماماً زنانه فضایی را به سرانجام خواهد رساند. سوتلانا ساویتسکایا (Svetlana Savitskaya) اهل شوروی اولین زن تاریخ بود که یک پیاده‌روی فضایی را انجام داد. حال ناسا اعلام کرده که در تاریخ ۹فروردین انی مک‌کلین (Anne McClain) و کریستینا کوچ (Christina Koch) اولین پیاده‌روی زنانه تاریخ را انجام خواهند داد.

آن‌ها به‌وسیله آژانس یک آژانس فضایی کانادایی که مقر آن‌ در مرکز فضایی جانسون ناسا (Johnson Space Centre) قرار دارد کنترل خواهند شد. یک سخنگوی ناسا اعلام کرده که اولین پیاده‌روی تماماً زنانه فضایی در حالی انجام خواهد شد که تعداد مسافران ایستگاه فضایی بین‌المللی به شش نفر خواهد رسید که یکی از دلایل آن حضور ۲ فضانورد دیگر در همین دوره زمانی خواهد بود.

جالب است بدانید این‌یکی از سه وضعیتی محسوب می‌شود که ۶فضانورد طی یک دوره زمانی یکسان در ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار دارند. در این میان طی سال آینده، ایستگاه فضایی بین‌المللی مسافران دیگری را هم به خود خواهد دید. قرار است اولین فضانورد اماراتی در تاریخ ۳مهر با استفاده از ماهواره‌بر روسی سایوز به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شود.

همچنین کمپانی اسپیس ایکس (Space X) طی هفته‌ای که گذشت کپسول دراگون را به این ایستگاه ارسال کرد که در صورت موفقیت‌آمیز بودن این مأموریت، کپسول دراگون مسافران زمینی دیگری را نیز به این ایستگاه منتقل خواهد کرد.

طی سال‌های اخیر همواره زنان نقش مهمی را در مأموریت‌های خارج از زمین ایفا می‌کردند. والنتینا ترشکووا (Valentina Tereshkova) اولین زن فضانورد تاریخ بود که در سال۱۹۶۳ به فضا رفت. در ضمن، در میان زن‌های فضانورد می‌توان انوشه انصاری (Anousheh Ansari) را به‌عنوان تنها فضانورد ایرانی پیدا کرد.

منبع دیجیاتو
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=12580
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها