گذر زمان در فضا چگونه است؟

0 283

آژانس فضایی اروپا اخیراً در شبکه اجتماعی خود در اینستاگرام (Instagram) تصویری از دیوید سنت-ژاک (David Saint-Jacques) فضانورد کانادایی منتشر کرده و در زیر تصویر درباره سرعت حرکت فضانوردان توضیحاتی ارائه کرده است.

در این لحظه سریع‌ترین افراد بشر سه فضانورد هستند. آن مک‌کلین (Anne C. McClain) فضانورد آمریکایی ناسا، دیوید سنت-ژاک فضانورد کانادایی آژانس فضایی اروپا و اولگ کونوننکو (Oleg Kononenko) فضانورد روس سازمان فضایی فدرال روسیه (Roscosmos) هستند.
شاید برایتان تعجب‌آور باشد که چرا از واژه سریع‌ترین افراد استفاده کرده‌ایم اما باید بگوییم که دلیل استفاده از این واژه این است که آن‌ها اکنون با سرعت ۲۸هزار و ۸۰۰کیلومتر بر ساعت در ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال چرخش به دور زمین هستند.
خدمه ایستگاه فضایی در گزارش اخیر خود گفته‌اند به نظر می‌رسد زمان در شرایط میکرو گرانش سرعت می‌گیرد، بنابراین محققان آژانس فضایی اروپا در حال تلاش هستند تا از طریق قرار دادن فضانوردان در فضای واقعیت مجازی و آزمایش واکنش آن‌ها، اطلاعات بیشتری درباره این موضوع به دست آورند.
ریز گرانش یا میکرو گرانش به شرایطی گفته می‌شود که همانند بی‌وزنی و گرانش صفر (zero-g) است با این تفاوت که نیروی گرانش دقیقاً صفر نیست و مقدار کوچکی دارد.
در این آزمایش‌ها از یک هدست واقعیت مجازی برای جلوگیری از نشانه‌های بصری خارجی که می‌تواند نتایج را تحت تأثیر قرار دهد، استفاده می‌شود.
منبع خبرگزاری ایسنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=12554
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها