1397/11/23

بازدید دیمیتری راگوزین از شرکت های صنایع موشکی و فضایی در منطقه چلیابینسک

دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه (Roscosmos)، در چارچوب بازدیدهای دوره خود از شرکت‌های صنایع موشکی و فضایی روسیه، به منطقه چلیابینسک (Chelyabinsk) سفر و از شرکت صنایع فلزی زلاتماش (Zlatmash) بازدید کردند. در بازدید از زلاتماش، محصولات این مجتمع که برای اهداف غیرنظامی و نظامی...
بازدید دیمیتری راگوزین از  شرکت های صنایع موشکی و فضایی در منطقه چلیابینسک

سیروس برزو: دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه (Roscosmos)، در چارچوب بازدیدهای دوره خود از شرکت‌های صنایع موشکی و فضایی روسیه، به منطقه چلیابینسک (Chelyabinsk) سفر و از شرکت صنایع فلزی زلاتماش (Zlatmash) بازدید کردند.
در بازدید از زلاتماش، محصولات این مجتمع که برای اهداف غیرنظامی و نظامی تولید می‌شود مورد بررسی راگوزین و کارشناسان همراه او قرار گرفت. هیئت روسکاسموس از بخش تولید اکستروژن آلومینیوم، تولیدشده تحت نام تجاری زلاتپروف (Zlatprof) بازدید و با محصولات تولیدشده توسط زلاتمش آشنا شد. در بخش نمایشگاه این واحد صنعتی محصولات متنوع و نمونه‌های غیرنظامی مانند اجاق‌های آشپرخانه، رادیاتور و غیره  تا قطعات دستگاه‌های نظامی ازجمله سلاح‌های جنگی وجود داشت.

بازدید دیمیتری راگوزین از  شرکت های صنایع موشکی و فضایی در منطقه چلیابینسک
آنتون لوبانوف (Anton Lobanov)، مدیرکل زلاتماش، و دیمیتری راگوزین جلسه‌ای را برگزار کردند که در آن چشم‌انداز‌های آینده را برای اجرای نظارتی دولت و تنوع بخشیدن به تولید را مشخص کردند. راگوزین سیاست توسعه کلی این واحد صنعتی را ۳ محور اساسی اعلام کرد. اولویت دادن به توسعه صنعت موشکی و فضایی، کاهش هزینه‌های غیر تولیدی و افزایش درآمد شرکت با کشف توانمندی‌های جدید و ورود به بازار.
کارخانه ماشین‌سازی زلاتماش یکی از شرکت‌های زیرمجموعه  روسکاسموس است که درزمینه ازنظر فراورده‌های غیرنظامی حجم قابل‌توجهی محصولات متنوع تولید می‌کند. راگوزین در جریان این بازدید ضمن اشاره به توانمندی‌های زلاتماش  گفت با توجه به سیاست دولت برای ایجاد تنوع تولید، این مجتمع می‌تواند به‌عنوان الگو برای سایر بنگاه‌ها مورداستفاده قرار گیرد.

بازدید دیمیتری راگوزین از  شرکت های صنایع موشکی و فضایی در منطقه چلیابینسک
لازم به ذکر است که فشارهای ناشی از تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی، باعث شده تا روسکاسموس تمام توان خود درزمینه‌های زمینه‌های مختلف را بکار گیرد تا با جذب امکانات مالی، برنامه‌های این سازمان دچار تعطیلی و یا رکود نشوند و احتمال دارد همانند اواسط دهه ۱۹۹۰ مؤسسان و بنگاه‌های فضایی، باعرضه محصولات غیر فضایی به عرضه بازار وارد شوند. در آن دوران به‌طور مثال شرکت فناوری‌های فضایی انرگیا تولیداتی مانند جاروبرقی، دستگاه‌های تصفیه آب و حتی اسکیت بورد زد.

بازدید دیمیتری راگوزین از  شرکت های صنایع موشکی و فضایی در منطقه چلیابینسک

اقتصاد فضایی | راهبرد |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

ایرباس خدمات کشاورزی دقیق بر پایه داده‌های ماهواره‌ای را توسعه می‌دهد

شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) خدمتی نوین به نام ورده (Verde) را که تحلیل‌هایی بر پایه داده‌های ماهواره‌ای برای پرورش محصولات کشاورزی ارائه می‌کند به سبد محصولات کشاورزی دقیق (Precision Farming) خود اضافه کرده است. برای این منظور از تصاویر ماهواره‌ای که به دقت بر زمین‌های کشاورزی منطبق و همچنین کاملاً ابر زدایی شده استفاده می‌شود. ورده قابلیت پایش فصلی را برای تشخیص ناهنجاری‌ها و همچنین بهینه‌سازی بازرسی میدانی زمین‌های کشاورزی، آبیاری، کاشت، کود دهی و حفاظت محصول فراهم می‌کند. همچنین با این خدمت نوین می‌توان تحلیل‌های طولانی مدت و چندساله برای انتخاب استراتژی‌های کشاورزی و مدیریت بر پایه توسعه پایدار انجام داد. ورده می‌تواند به همه مشاوران کشاورزی دقیق خدمات ارائه دهد، از کوچک‌ترین استارت‌آپ‌ها تا بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کود و بذر وماشین‌های کشاورزی.