تصویر نجومی روز ناسا: نزدیک شدن سیاره مریخ به زمین

0 1,585

از آنجا که فاصله سیاره مریخ نسبت به زمین با چرخش هر دو سیاره به دور خورشید، به شدت تغییر می‌کند، ظاهر مریخ هم در آسمان به شکل چشمگیری عوض می‌شود.
سیاره مریخ درحال حاضر در آسمان زمین، درخشان است و با توجه به نزدیک شدن سیاره به مقابله‌اش در سال ۲۰۱۸، اکنون درحال نزدیک شدن و درخشان‌تر شدن هم است؛ در زمان مقابله، سیاره مریخ به نزدیک‌ترین فاصله‌اش نسبت به زمین می‌رسد، این اتفاق در اواخر ماه جولای (اوایل مرداد ماه) رخ خواهد داد.
این مجموعه از تصاویر شفاف و واضح گرفته شده به وسیله تلسکوپ، میزان افزایش اندازه این سیاره را به صورت پایدار از ماه ژانویه (بالا سمت چپ تصویر) تا ماه آوریل (پایین ۲۸۴راست تصویر) نشان می‌دهد.
در طی این مدت زمان، فاصله مریخ نسبت به زمین از 284 میلیون کیلومتر در ماه ژانویه به ۱۲۹ میلیون کیلومتر در ماه آوریل رسیده است و اندازه ظاهری آن در آسمان هم بیش از دو برابر شده است.
سیاره مریخ در نزدیک ترین فاصله‌اش نسبت به زمین، حدوداً به ۵۸ میلیون کیلومتری زمین خواهد رسید و اندازه ظاهری آن بیش از دو برابر اندازه مریخ پایین سمت راست تصویر خواهد شد. در آن زمان، روشنایی سیاره مریخ با درخشش سیاره مشتری در آسمان شب سیاره زمین، رقابت خواهد کرد.

منبع پارس اسکای
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=7507
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها