اسپیس‌ایکس ۵۲ ماهواره اینترنتی استارلینک را به فضا پرتاب کرد

0 107

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) سی و سومین محموله ماهواره‌های اینترنتی خود شامل ۵۲ ماهواره استارلینک (Starlink) را به فضا پرتاب کرد. این ماموریت روز شنبه ۱۸دسامبر (۲۷آذر) ساعت ۱۲:۴۱ به‌وقت گرینویچ انجام شد و طی آن ماهواره‌‌های مذکور توسط ماهواره‌بر فالکون-۹ (Falcon-9) از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ (Vandenberg) در ایالت کالیفرنیا در مدار زمین قرار گرفتند.

با انجام ماموریت مذکور تعداد ماهواره‌های منظومه استارلینک به عدد ۱۹۴۴ رسید. هدف اسپیس‌ایکس از برپایی منظومه استارلینک، خدمات‌رسانی اینترنت ماهواره‌ای به سراسر جهان است. مطابق برنامه‌ریزی‌ها این منظومه ماهواره‌ای خدمات خود را به‌وسیله تقریبا ۱۲ هزار ماهواره و در صورت موفقیت برای اخذ مجوزهای لازم، توسط ۴۲ هزار ماهواره به جهان ارائه خواهد داد.

در همین رابطه بخوانید:

آنچه لازم است درباره اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بدانیم

ماهواره‌های منظومه استارلینک با ۲۶۰ کیلوگرم وزن تعداد‌ متغیری ترانسپاندرهای باند Ka و باند Ku را در خود جای می‌دهند. این ماهواره‌ها همچنین با به‌کارگیری یک فناوری، قادر به برقراری ارتباطات اپتیکال (نوری) بین ماهواره‌ای هستند. اخیرا و با گسترش منظومه مورد بحث، پیش‌فروش خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک نیز آغاز شده است.

منبع space rocketlaunch wikipedia
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=63030
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها