نظریه بیگانگان چندبعدی حضور موجودات فضایی در کنار ما را توجیه می‌کند

0 4,608

بیگانگان چندبعدی که برخی آن‌ها را به نام موجودات میان بعدی (Interdimensional beings) هم می‌شناسند، بخشی از نظریه‌ای هستند که حضور فرازمینی‌ها را در کنار ما و بر روی زمین توجیه می‌کنند.
به‌صورت کلی، بین تعدادی از نظریه‌پردازان تعریفی در مورد برخی موجودات وجود دارد که بر اساس آن، نوعی از هستی به اسم موجودات چندبعدی یا میان بعدی (Interdimensional beings) وجود دارد در بعد و واقعیتی به‌غیراز این واقعیت که هم‌اکنون در داخل آن زندگی می‌کنیم.
برخی ادیان و مکتب‌ها در مورد موجوداتی که در لایه دیگری از واقعیت زندگی می‌کنند صحبت‌هایی به میان آورده‌اند و بسیاری از جوامع هم با چنین مفاهیمی آشنا هستند؛ در همین رابطه، باوجوداینکه این نوع از هستی اکثراً در فیلم‌ها و کتاب‌های علمی تخیلی و داستان‌های محلی موردبحث قرار می‌گیرد، برخی از متخصصان یوفولوژی و طرفداران وجود فرازمینی ها، نوعی از موجودات فضایی به نام بیگانگان چندبعدی را واقعی می‌دانند و می‌گویند که بر اساس نظریه مطرح‌شده، بسیاری از ابهامات مربوط به یوفوها و فرازمینی‌ها برطرف می‌شوند.
نظریه بیگانگان چندبعدی

برای اولین بار، تئوری موجودات فضایی چندبعدی توسط یوفولوژیست‌هایی مانند ژاک والی (Jacques Vallée) مطرح شد و همان‌طور که گفتیم، بر اساس این نظریه موارد برخورد با یوفوها یا همان اشیا ناشناس پرنده و همچنین، گزارش‌های مشاهده موجودات فضایی، به واقعیت‌هایی در بعد دیگری از جهان مربوط می‌شوند.
این فرضیات نقطه مقابل صحبت‌های متخصصان دیگری هستند که می‌گویند فرازمینی‌ها نوعی پیشرفته‌ای از موجودات‌اند که در فاصله بسیار دوری از سیاره ما زندگی می‌کنند و بعدی حیات آن‌ها با انسان‌ها یکی است.
با توجه به تئوری‌های دیگری مانند نظریه فضانوردان باستان (Ancient Astronaut theory)، افرادی مانند والی می‌گویند که در طول تاریخ مسئله میان بعدی بودن برخی از اشکال هستی مطرح بوده است و بیگانگان چندبعدی هم مربوط به همان مسائل افسانه‌ایی و ماورا الطبیعه می‌دانند. از طرف دیگر، کسانی وجود دارند که بحث ارواح و اجنه را به بیگانگان چندبعدی مربوط می‌دانند.
درحالی‌که متخصصان مختلف صحبت‌های گوناگونی را در مورد نظریه بیگانگان چندبعدی مطرح می‌کنند، جامعه یوفولوژی به‌صورت کلی منکر این موضوع نیست که بسیاری از ابهامات و سؤال‌های پی پاسخ مربوط به فرازمینی‌ها با چنین نظریه‌هایی برطرف می‌شوند.
عده‌ای می‌گویند که فاصله‌های فوق‌العاده طولانی بین اجرام آسمانی سفرهای بین ستاره‌ای را عملاً غیرممکن می‌کند و از آنجایی که هنوز موتوری که حرکت سریع‌تر از نور ایجاد کند،‌ ساخته نشده، نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت که چندبعدی بودن موجودات فضایی مسئله غیرممکن بودن سفر این موجودات به سیاره ما را توجیه می‌کند.
سندی محرمانه از سازمان اف بی آی آمریکا

درحالی‌که صحبت‌های مطرح‌شده در این رابطه‌،‌در بهترین حالت، به سناریو یک فیلم علمی تخیلی معمولی شبیه هستند،‌ در سندی فوق سری که از طبقه‌بندی‌های محرمانه اف بی آی (FBI) آمریکا خارج‌شده، نوشته‌هایی در مورد موجودات میان بعدی وجود دارد و اشاره‌شده که فضاپیمای این بیگانگان توانایی حرکت بین ابعاد مختلف واقعیت را دارد.

بخشی از گزارش موارد زیر مستقیماً ذکرشده‌اند:
برخی از دیسک‌ها توسط خدمه هدایت می‌شوند و برخی دیگر به‌صورت کنترل از راه دور عمل می‌کنند.
مأموریت آن‌ها صلح طلبانه است و این بازدیدکنندگان در مورد فرود بر روی زمین فکر می‌کنند.
بازدیدکنندگان شبیه به انسان بوده، اما بسیار بزرگ‌تر هستند.
آن‌ها از دنیای خودشان به زمین آمده‌اند.
آن‌ها از یک سیاره دیگر به آن شکل که ما مدنظر داریم، نیامده‌اند و سیاره این موجودات در بعد دیگری قرارگرفته که توسط ما قابل‌درک نیست.
جسم موجودات و فضاپیماهای آن‌ها در هنگام ورود به نرخ ارتعاش جهان ما، تبدیل به ماده می‌شود.
دیسک‌ها مجهز به‌نوعی اشعه یا انرژی خاص هستند که به‌راحتی دستگاه‌های مهاجمان را از کار می‌اندازد و این موجودات به‌راحتی وارد بعد ما می‌شوند و به همان سادگی می‌توانند ازنظر پنهان شوند.
به‌احتمال‌قوی ارتباط‌گیری با این موجودات از طریق امواج رادیوی کار بیهوده‌ای است، اما در صورت عملی بودن، این امکان وجود دارد که به‌وسیله رادار بتوان با آن‌ها ارتباط گرفت.

البته لازم به ذکر است که مدرک از طبقه‌بندی خارج‌شده مربوط به سال 1947 بوده و از طرف دیگر، به نظر می‌رسد که این اطلاعات بخشی از پروتکل‌های آماده‌سازی نیروها در شرایط احتمالی برخورد با موجودات فضایی باشد. بااین‌حال نکاتی که توسط طرفداران تئوری بیگانگان چندبعدی مطرح می‌شود آن‌قدرها هم بی‌پایه و اساس به نظر نمی‌رسند که آن‌ها را بدون بررسی رد کرد.

منبع گجت نیوز
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5842
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها