«ایلان ماسک» تصاویر جالبی از پایگاه ماه و شهر مریخی اسپیس ایکس را به اشتراک گذاشت

0 1,847

شهر مریخی اسپیس ایکس (SpaceX) و پایگاه فضایی ماه، دو مورد از پروژه‌های مهم شرکت هوافضای ایلان ماسک (Elon Musk) هستند.
«ایلان ماسک» مدیرعامل دو کمپانی عظیم اسپیس ایکس و تسلا موتورز (Tesla Motors) است که به‌تازگی در حساب اینستاگرام خود دو تصویر از قرارگیری موشک بین سیاره‌ای غول‌آسای شرکتش در سطح ماه و شهر مریخی اسپیس ایکس به اشتراک گذاشته است.
با انتشار تصویر اول که عنوان «پایگاه ماه آلفا» (Moon Base Alpha) برای آن انتخاب‌شده است، اشاره‌هایی به نقشه‌های ایلان ماسک برای استفاده از سیستم حمل‌ونقل بین سیاره‌ای (Interplanetary Transport System) اسپیس ایکس برای فرستادن مجدد بشر به ماه، شده است.

رندر پایگاه ماه آلفا

 

اطلاعات زیادی در مورد پایگاه ماه آلفا در دست نیست، اما می‌توان اطمینان داشت که انتشار تصویر آن نشان از تغییراتی در برنامه‌های ماسک برای خارج کردن حیات از جو زمین است؛ مدیرعامل اسپیس ایکس که تمرکز اصلی خود را ایجاد تمدن بر روی سیاره چهارم منظومه شمسی بیان کرده بود،‌ به‌تازگی در مقاله‌ای نوشت: «که زندگی بر روی ماه به‌اندازه ساخت تمدن بر روی سیاره سرخ هیجان‌انگیز است.»

البته تغییر نظر ماسک برای اکتشاف بیشتر ماه بی‌ارتباط با سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، نیست؛ مایک پنس (Mike Pence) معاون رئیس‌جمهور به‌تازگی اشاره‌ کرده است که دولت جدید ایالات‌متحده به‌احتمال‌قوی انسان را مجدداً به ماه خواهد فرستاد. آژانس‌های فضایی بسیاری هم از روسیه، چین و اروپا در کنار شرکت‌های خصوصی فعال در این زمینه، به مأموریت‌های مرتبط با قمر زمین علاقه دارند؛ بنابراین با انتشار عکسی از سیستم حمل‌ونقل بین سیاره‌ای بر روی ماه، ایلان ماسک توانایی‌های شرکتش را برای تأمین نیازهای هر بخش خصوصی یا دولتی در سراسر جهان به‌منظور فعالیت بر روی این موضوع،‌ نشان داده است.

شهر مریخی اسپیس ایکس (SpaceX Mars City)

 

البته باوجود تجدیدنظر ماسک، برنامه‌های ساخت شهر مریخی اسپیس ایکس هنوز به قوت خود باقی هستند؛‌ پس از انتشار عکس پایگاه فضایی ماه، رندر دیگری از ظاهر احتمالی تمدن ساخته‌شده بر روی سیاره سرخ توسط اسپیس ایکس، به اشتراک گذاشته شد.
در عنوان تصویر شهر مریخی اسپیس ایکس نکته جالبی در مورد شرایط محیطی چهارمین سیاره منظومه خورشیدی هم به علاقه‌مندان آموزش داده‌شده است؛ ماسک برای این رندر نوشته است که برخلاف زمین، آسمان مریخ در زمان طلوع و غروب خورشید آبی بوده و در طول روزبه رنگ قرمز است.
ماسک این دو تصویر را درست قبل از سخنرانی‌اش در کنگره بین‌المللی فضانوردی (IAC) که امسال در استرالیا برگزار می‌شود، منتشر کرد. این‌طور که به نظر می‌رسد، صحبت‌های او بیشتر بر روی ایجاد تمدن در مریخ و ماه متمرکز خواهند بود.

منبع gadgetnews
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=4791
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها