پنجمین پرتاب ماهوراه‌بر “آریان 5” در سال 2017

0 13

آژانس فضایی اروپا، بامداد امروز با استفاده از ماهوراه‌بر “آریان 5″(Ariane 5)، دو ماهواره را به فضا پرتاب ارسال کرد. دو ماهواره‌ای که امروز با ماهوراه‌بر “آریان 5” به فضا پرتاب شدند، متعلق به اینتل و یک شرکت ژاپنی هستند.

ماهواره “اینتل‌ست”(IntelSat) برای پوشش آفریقا، اروپا و آمریکای لاتین مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این ماهواره بیش از 6400 کیلوگرم وزن داشته و پنجمین ماهواره این شرکت است که بوسیله بوئینگ ساخته شده است و بجای ماهواره اینتل‌ست 901 که در سال 2001 به فضا پرتاب شده بود و به پایان عمر خود نزدیک شده است، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

همچنین ماهواره‌ای که برای شرکت ژاپنی ارسال شد، نهمین پرتاب آریان‌اسپیس برای شرکت‌های ژاپنی محسوب می‌شود. این ماهواره 3500 کیلوگرمی برای ارسال اطلاعات تلویزیونی با کیفیت 4K و 8K مورد استقاده قرار خواهد گرفت.

گفتنی است که این پرتاب ساعت 2:21 بامداد امروز از جزیره گویان فرانسه در آمریکای جنوبی به فضا پرتاب صورت گرفت و پس از رسیدن به مدار ابتدا ماهواره اینتل‌ست و بعد از آن ماهواره ژاپنی در مدار قرار می‌گیرند. شایان ذکر است که هر دو ماهواره قرار است، بیش از 15 سال مورد استفاده قرار بگیرند.

منبع ایسنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=4498
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها