ایجاد پایگاه نظامی آمریکا در جنوب سوریه + تصاویر ماهواره‌ای

0 1,345

تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد یک پایگاه نظامی کوچک توسط آمریکا در نزدیکی التنف، مرز جنوبی سوریه با اردن و عراق ایجاد شده است. آمریکا یک پایگاه نظامی کوچک دیگر در نزدیکی التنف، مرز جنوبی سوریه با اردن و عراق را توسعه داده است. در حالی که منطقه التنف سوریه در نزدیکی مرز عراق با اردن اخیرا شاهد درگیری‌های موردی نیروهای دولتی ارتش سوریه با نیروهای آمریکایی بوده است، تصاویر ماهواره ای جدید نشان می‌دهد که آمریکا یک پاسگاه نظامی در داخل سوریه در نزدیکی مرز با اردن را به پایگاه خود تبدیل کرده و ادوات و تجهیزات نظامی را در داخل این پایگاه نظامی مستقر کرده است.

در ماه‌های گذشته آمریکا در اقدامی نامشروع چندین پایگاه را در خاک سوریه، مرز جنوبی این کشور با اردن و عراق ایجاد کرده است. آمریکا چند سالی است که نیروهای مسلح شورشی مخالف دولت سوریه را در اردن آموزش می‌دهد و به همین دلیل جنوب سوریه برای آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار است و بعید به نظر می‌رسد که آمریکایی‌ها حتی پس از نابودی داعش، به راحتی از جنوب سوریه خارج شود.

تصاویر ماهواره‌ای بالا در تاریخ 15 خرداد 1396 گرفته شده است

تصاویر ماهواره‌ای بالا در تاریخ 30 شهریور 95 گرفته شده که نشان می‌دهد این پاسگاه نظامی تخریب شده و متروکه بوده است

تصاویر ماهواره‌ای بالا که با زوم بیشتری در تاریخ 15 خرداد 1396 گرفته شده، نشان می‌دهد این مکان نظامی توسط آمریکایی‌ها تصرف شده و در آن تجهیزات نظامی قرار گرفته است

 


Save
Save

منبع مشرق
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=2971
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها