دریافت سیگنال از ماهواره‌ای پس از گذشت ۵۰ سال از گم شدن!

0 531

معمولا زمانی که جسمی در فضا گم می‌شود، آن را برای همیشه از دست رفته می‌دانند و همگان این سرنوشت را برای LES-1 نیز پیش بینی می‌کردند. LES-1(مخفف Lincoln Experimental Satellite یا ماهواره‌ی آزمایشی لینکولن) ماهواره‌ای بود که در سال ۱۹۶۷ ارتباط آن با مرکز و دستگاه‌های کنترل کننده قطع شد. طی ۱۰ سال بعد از این اتفاق، ۸ ماهواره‌ی LES دیگر به فضا پرتاب شد اما این تنها LES-1 بود که از صفحه‌ی رادارها حذف شد.

سیگنال‌های LES-1 برای اولین بار توسط یک منجم انگلستانی در سال ۲۰۱۳ شناسایی شد. فیل ویلیامز پس از شناسایی این سیگنال‌ها گفت که صدایی شبح مانند از سیگنال LES-1 شنیده است. هر چند دلایلی علمی برای این موضوع مطرح شد اما خیلی‌ها معتقدند که این سیگنال صدای بیگانگان را به سمت زمین می‌فرستد و آن‌ها قصد برقراری ارتباط با زمین را دارند. این موضوع که این ماهواره بعد از ۴۶ سال معلق بودن در فضا و قطع ارتباط آن، به ناگاه شروع به کار کرده، دانشمندان را به کلی متحیر ساخته است. از سه سال پیش تاکنون محققان در تلاش برای اثبات این موضوع بودند که این سیگنال‌ها بطور حتم از LES-1 دریافت می‌شود و اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که این سیگنال‌ها از LES-1 دریافت می ‌شود و این ماهواره دقیقا طبق اهداف و برنامه‌ریزی‌های پیش بینی شده پس از ده ها سال شروع به فعالیت کرده است.

سیگنال دریافتی از این ماهواره در حال نوسان است و دلیل آن هم این است که ماهواره با سرعت در حال چرخش است. زمانی که صفحات خورشیدی ماهواره در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، فرستده امکان برقراری ارتباط را به‌دست می‌آورد و زمانی که صفحات در سایه قرار می‌گیرند، ارتباط قطع می‌شود. پس از ارسال این ماهواره به فضا در سال ۱۹۶۵، تنها چند ماموریت برنامه‌ریزی شده‌ی آن محقق شد و پس از تقریبا ۲ سال از شروع فعالیت، ارتباط آن به کلی با زمین قطع و در فضا معلق شد. هم اکنون پس از تاکید بر این موضوع که این سیگنال‌ها از LES-1 دریافت می‌شود، بسیاری افراد معتقدند پای بیگانگان در میان است.

نظر شما چیست؟ آیا فعالیت مجدد این ماهواره پس از ۴۶ سال معلق بودن در فضا طبیعی است؟ آیا این موضوع ارتباطی با بیگانگان ندارد؟

منبع ترنجی
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=277
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها