هواپیمای خورشیدی به حاشیه فضا می رود

0 322

هدف از انجام این پروژه به نمایش گذاردن قابلیت های بالقوه انرژی های تجدیدپذیر و همچنین بررسی امکان پرواز انسان در چنین ارتفاعی با استفاده از انرژی خورشیدی است.
هواپیمای SolarStratos توسط شرکت PC-Aero ساخته شده و سیستم خورشیدی آن توسط مرکز الکترونیک و میکروتکنولوژی سوییس توسعه یافته است. این هواپیما، اولین هواپیمای تجاری خورشیدی است که قابلیت حمل دو سرنشین را دارد و قادر است در لایه هواکره (لایه هوای اطراف زمین) از جو زمین پرواز کند.
طول هواپیمای SolarStratos به 8.5 متر و طول بال های آن 24.9 متر است. این هواپیما تنها 450 کیلوگرم وزن دارد، اما 22 متر مربع پنل خورشیدی روی آن نصب شده است که توان مورد نیاز موتور الکتریکی 32 کیلوواتی آن را تامین می کند و علاوه بر این یک باتری لیتیومی با توان 20 کیلو وات بر ساعت را شارژ می کند.
این ویژگی ها امکان پرواز هواپیما را به مدت 24 ساعت فراهم می کنند. با وجود این قرار است برنامه پرواز به لایه هواکره در مجموع 10 ساعت و 15 دقیقه به طول انجامد.
قرار است این هواپیما از ابتدای سال 2017 میلادی پروازهای آزمایشی را آغاز کند و در سال 2018 پرواز اصلی را به انجام برساند.

 

منبع
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=245
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها