ساخت و ساز اتوماتیک در مریخ با ابداع دانشمند ایرانی ممکن شد

0 408

بهرخ خوشنویس، استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، از طرح خود برای ساخت و ساز اتوماتیک در مریخ رونمایی کرد. امروزه بسیاری از تجهیزات مورد نیاز انسان از جمله کفش، کیف، وسایل خانگی و حتی خودروها به صورت اتوماتیک ساخته می‌شوند و ساختمان‌ها یکی از معدود مواردی هستند که همچنان به صورت دستی تولید می‌شوند.

به گفته‌ی دکتر خوشنویس، ساختمان‌سازی از جمله صنایع خطرآفرین است که هر ساله جان بسیاری از افراد فعال در این صنعت را می‌گیرد. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، هر سال حدود 60 هزار نفر در دنیا در بخش ساختمان‌سازی جان خود را از دست می‌دهند. همچنین ساختمان‌سازی یک شغل پرهزینه بوده که سرعت بسیار پایینی هم دارد و در مواقع بروز حوادثی چون سیل و زلزله که مردم خانه‌های خود را از دست می‌دهند، زمان زیادی لازم است تا بتوان این خانه‌ها را بازسازی کرد. اما اکنون و به لطف ابداع فناوری Contour Crafting امکان ساخت سازه‌های مختلف در مدت‌زمان اندک فراهم شده است.

بهرخ خوشنویس، استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و یکی از اعضای آکادمی علوم اتحادیه اروپا بوده و حدود 160 عنوان انتشار فنی و تعداد زیادی اختراع بین‌المللی را در کارنامه‌ی خود دارد. دکتر خوشنویس همچنین به عضویت مفاهیم پیشرفته نوآوری ناسا، موسسه مهندسی کامپیوتر و انجمن شبیه‌سازی کامپیوتری درآمده و نوآوری‌های زیادی را در این حوزه‌ها ارائه کرده است.
این فناوری جدید که برای ساخت و ساز اتوماتیک به کار می‌رود، به روش ساخت کانتوری معروف شده و قابلیت‌های نوین و ویژه‌ای را در زمینه‌ی ساختمان‌سازی در فضا به وجود می‌آورد.

منبع gadgetnews
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=229
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها