خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا

توسعه اولین شبکه مخابرات نوری بین ماهواره‌ای تجاری جهان توسط استارت‌آپ ژاپنی

دانلود مستند فضایی با زیر نویس فارسی

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

استارت‌آپ ژاپنی وارپ‌اسپیس (WARPSPACE) قصد دارد نخستین شبکه مخابرات نوری بین ماهواره‌ای تجاری جهان را ایجاد کند. این استارت‌آپ در حال توسعه اولین زیرساخت‌های پروژه خود با استفاده از ماهواره‌های کوچک و با هدف ارائه خدمات به اپراتورهای ماهواره‌های مدار لئو است. وارپ‌اسپیس ماژول‌های نوری را برای اپراتورها توسعه می‌دهد تا در ماهواره‌های خود به‌کار گیرند؛ سپس این ماهواره‌ها می‌توانند اطلاعات را به ماهواره‌های رله داده استارت‌آپ مذکور که در مدار مئو قرار دارند، ارسال کنند. ماهواره‌های کاربر از طریق ماهواره‌های رله داده وارپ‌اسپیس قادرند اطلاعات را در هر زمان و هر موقعیتی به زمین بفرستند. این استارت‌آپ همچنین مدعی است بهره‌گیری از پروژه آن‌ها کاهش هزینه‌ها را برای اپراتورها به‌همراه خواهد داشت.

 وارپ‌اسپیس به‌عنوان اولین قدم در مسیر پیشبرد پروژه خود، مشغول توسعه یک سامانه رله داده با نام وارپ‌هاب اینترست (WarpHub InterSat) است. وارپ‌هاب اینترست ماموریت‌های ماهواره‌ای مدار لئو را قادر می‌سازد عملیات ارسال و دریافت داده‌ها را به ایستگاه‌های زمینی در هر نقطه از کره خاکی و در هر زمان انجام دهند؛ امری که گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۳ تحقق خواهد یافت. وارپ‌اسپیس برای توسعه این سامانه، علاوه‌بر ایجاد زیرساخت‌های کلیدی برای عملیات‌های ماهواره‌ای، اقدام به ارسال ماهواره‌های بسیار کوچکی به فضا می‌کند که هزینه توسعه آن‌ها حدود یک‌هزارم ماهواره‌های بزرگ است. گفتنی است این استارت‌آپ در اولین مرحله جذب سرمایه موفق شد ۳.۶ میلیون دلار بودجه جمع‌آوری کند؛ مبلغی که بنابر اظهارات مدیران وارپ‌اسپیس برای توسعه سامانه وارپ‌هاپ اینترست هزینه خواهد شد.

 

warpspace ، spacewatch

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=17795

به 9000 هزار فالوئر اینستاگرام اسپاش بپیوندید

مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها