مهندس ناسا برای اپل عینک واقعیت مجازی می‌سازد

0 970

یکی از مدیران پروژه واقعیت مجازی ناسا، به‌تازگی به تیم تحقیق و توسعه یکی از زیرمجموعه‌‌های اپل پیوسته است.سازمان فضایی آمریکا تکنولوژی‌های مختلفی را برای مقاصد گسترده‌ای اختراع کرده است یا توسعه می‌دهد. یکی از تازه‌ترین تکنولوژی‌های عرصه الکترونیک و هوش، تکنولوژی واقعیت مجازی سه‌بعدی‌ است.

ناسا از این تکنولوژی برای مقاصد مختلفی از آموزش و شبیه‌سازی گرفته تا ارتباط زمین با پایگاه‌ها و ربات‌های فضایی بهره می‌گیرد.جف نوریس، یکی از مهندسان ناسا که در طراحی واقعیت مجازی سه‌بعدی برای این سازمان همکاری داشته، اکنون به اپل پیوسته است تا تحقیقات این شرکت برای ساخت عینک واقعیت مجازی برای گوشی آیفون را تقویت کند.

او در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا در پروژه‌هایی مانند طراحی مریخ‌نورد 2020 یا هولوگراف برای ارتباط دقیق مجازی با فضا و هولولنزی که به شما حس همراهی با باز آلدرین روی کره ماه را می‌دهد، حضور داشته و اکنون به‌ عنوان مدیر ارشد با اپل وارد همکاری شده است.

بنابر اخبار غیررسمی، اپل یک مدیر سابقه‌دار دیگر را نیز از شرکت دالبی به سوی خود جذب کرده است تا در این پروژه حضور داشته باشد. واقعیت مجازی،حوزه‌ای‌ است که اپل قصد دارد در سال‌های آینده در آن بدرخشد و برای این هدف نیازمند عینک واقعیت مجازی‌ای‌ در حد و اندازه آیفون معروف این شرکت است.

منبع آنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=1718
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها