کمک گرفتن روس‌ها از ربات‌های انسان‌نما در سفرهای فضایی

0 468

محققان روسی موفق به طراحی و توسعه یک ربات انسان نما برای ماموریت‌های فضایی شدند.این ربات که Fedor نام دارد، مهارت‌های زیادی را برای سفر به ماه در سال 2021 فرا گرفته است. ربات Fedor بخشی از برنامه‌های روسیه برای سفر به ماه بوده که در دسامبر سال گذشته رونمایی شده است. از مزایای این ربات این است که برای سفر فضایی نیازمند پوشیدن لباس مخصوص فضا نیست.

آژانس فضایی روسیه “روس‌کاسموس” از قصد این کشور برای ایجاد یک مقر در ماه و ارسال 12 فضانورد خبر داد. هدف این کشور از ارسال این فضانوردان، انجام کارهای تحقیقاتی و جستجوی مواد با ارزش بوده و عده‌ای نیز بر این باورند که روسیه برای انجام این کار اهداف نظامی دارد.

این ربات توانایی آن را دارد که پس از افتادن به تنهایی و بدون نیاز به کمک مجددا بایستد، صندلی ماشین را ترک کند و در ساختمان به طور منظم کار کند. قد 6 فوت(در حدود 180 سانتی‌متر) و وزن آن کمتر از 233 پوند (در حدود 105 کیلوگرم)بوده و می‌تواند 44 پوند(در حدود 20 کیلوگرم) بار را بلند کرده و حمل کند.

ربات Fedor همچنین توانایی کار با اسلحه و شلیک کردن با دو دست را دارد.این ربات همچنین قادر به انجام تمرینات ورزشی و بلند کردن وزنه است.مقامات آژانس فضایی روسیه اظهار کردند که هر یک ساعت پیاده روی فضانوردان در فضا، دارای هزینه های بسیار سنگینی بوده که توسعه این ربات‌ها می‌تواند به کاهش این هزینه‌ها کمک کند.

منبع ایسنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=1623
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها