آغاز سفرهای فضایی تجاری از سال 2020

0 368

یک شرکت دولتی چینی فعال در زمینه هوا فضا، اعلام کرده، طرح سه مرحله ای برای شروع صنعت گردشگری فضایی دارد. هان کینگپینگ، رئیس شرکت ChinaRocket، اواخر ماه گذشته برنامه شرکتش را اعلام کرده بود. به گفته هان، شرکت از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴، فضاپیمای کوچک ۱۰ تنی را برای مقاصد گردشگری به کار خواهد گرفت که ظرفیت حمل سه تا پنج نفر را خواهد داشت.

این فضاپیما مسافران فضایی خود را تا ارتفاع ۶۰ تا ۸۰ کیلومتری فراز زمین خواهد برد، به این ترتیب این مسافران، شرایط خارج از جو زمین و بی وزنی را تجربه خواهند کرد. همچنین شرکت، قصد دارد، از سال ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۹، فضاپیمای بزرگتر ۱۰۰ تنی را مورد استفاده قرار دهد که ظرفیت حمل ۲۰ نفر را خواهد داشت و تا ارتفاعی بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ کیلومتر فراتر از جو زمین پرواز خواهد کرد.این برنامه شرکت ChinaRocket نسبت به برنامه های فعلی دیگر شرکت هایی که قصد راه اندازی پروازهای فضایی تجاری را دارند، تفاوت قابل توجهی دارد. شرکت ChinaRocket قصد دارد، از ۲۰۳۰ تا ۲۰۳۵، با فضاپیمای ۱۰۰ تنی تجربه سفرهای فضایی را برای ۱۰ تا ۲۰ نفر و تا ارتفاعی بین ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر فراهم کند.

این فضاپیما همچنین امکان پشتیبانی از پروازهای بین قاره ای و فضایی تجاری را خواهد داشت. وانگ شیائوجون، مدیر پروژه موشک لانگ مارچ ۷، می گوید، چین برای حصول اطمینان از هزینه و ایمنی سفرها، نیاز به از پیش روی برداشتن برخی موانع تکنولوژیکی دارد. در غیر این صورت، سرویس سفرهای فضای چین، امکان رقابت در عرصه بین المللی را نخواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری شین هوا، پیش بینی شده، ارزش سفرهای فضایی تجاری تا سال ۲۰۲۰، سالانه به ۳۰ میلیارد یوان (۴.۶ میلیارد دلار) برسد.

منبع تکرا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=138
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها