ناسا می‌خواهد فضانوردان را به قطب جنوب ماه بفرستد

0 999

پیش از این مطلع شده بودیم که ناسا قصد دارد طی پنج سال آینده به ماه بازگردد. حال مشخص شده که این آژانس فضایی هدف دارد تا فضانوردان را به قطب جنوب ماه بفرستد.
آخرین سفر به ماه ناسا سال ۱۹۷۲ میلادی انجام شده و از آن زمان تا به حال ۴۷ سال می‌گذرد. با این حال، بهمن ماه سال ۹۷ ناسا یکی از برنامه‌ های آینده خود را بازگشت به ماه و ساخت پایگاه فضایی ثابت در این سیاره اعلام کرد.
حال این آژانس فضایی اعلام نموده که سال ۲۰۲۴ دوباره به ماه برمی‌گردد تا در این سیاره‌ی سکونتگاه‌های همیشگی بسازد و امکان رفت و آمد همیشگی به این قمر را فراهم کند.
استیون کلارک (Steven Clark) سرپرست اکتشافات فضایی ناسا بیانیه‌ای در این زمینه منتشر کرد و گفت: «ما می‌دانیم که قطب جنوب ماه از یخ پر شده و بر اساس شواهد موجود ممکن است منابع طبیعی زیادی در این محل انباشته شده باشد. با این حال، این منطقه همیشه دور از دسترس ما بوده و باید اکتشافاتی در این محل صورت پذیرد.»
قطب های ماه که در معرض نور خورشید قرار ندارند به شدت تاریک و سرد هستند و دمایشان به پایین تر از صفر می رسد. در واقع دمای این نواحی عموماً از منهای ۲۴۸ درجه سانتی گراد هم پایین تر می رود.
در گذشته دانشمندان شواهد غیر مستقیمی پیدا کرده بودند که نشان می داد قطب جنوب ماه احتمالا سطحی پوشیده شده از یخ دارد اما احتمال می رفت که چنین گمانه زنی هایی به خاطر وجود پدیده های دیگر باشد.
با این حال، ناسا باور دارد که می‌توان از یخ سطح ماه برای نوشیدن، خنک کردن تجهیزات مختلف و حتی تولید سوخت موشک استفاده کرد.

منبع دیجیاتو
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=12862
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها