نکاتی که دانشمندان پیش از ساخت پایگاه فضایی باید به آن توجه کنند

0 355

دانشمندان ناسا اعلام کرده‌اند افزون بر موضوع ساخت سفینه‌های فضایی پرقدرت با سرعت‌بالا برای رسیدن به سایر سیاره‌ها، مراقبت و نگهداری از پایگاه‌های مخصوص زندگی انسان‌ها حتی زمانی که هیچ فضانوردی در آن حضور ندارد، بسیار ضروری است.
بررسی عادات انسان‌ها در زمان زندگی در سایر سیاره‌ها، شیوه استفاده از ابزارها و تجهیزات ازجمله مواردی مهم است که باید پیش از احداث پایگاه‌های فضایی موردبررسی قرار گیرد.
این روزها رقابتی شدید بین شرکت‌های پیشتاز در عرصه فناوری فضایی دنیا برای ارسال فضانورد به سیاره مریخ و مسکونی کردن سیاره‌ها وجود دارد، اما یکی از نکته‌های بسیار مهم، محافظت از زیستگاه‌های فرعی حتی در زمانی است که هیچ مسافر انسانی وجود ندارد.
برای آشنایی با نحوه نگهداری از تجهیزات و پایگاه‌های فضایی ناسا ۲ موسسه تحقیقاتی فناوری فضایی STRI را انتخاب و دوره‌های آموزشی دانشگاهی در آن‌ها ایجاد کرده است.
ازجمله مواردی که محققان در این دوره‌ها به داوطلبان آموزش داده و به تحقیق و بررسی درباره آن‌ها می‌پردازند، سیستم‌های یادگیری ماشینی، تعمیر و نگهداری رباتیک و تولید پردازنده برای زیستگاه‌های هوشمند مستقل است.
تیم اصلی در این پروژه محققانی از دانشگاه‌های کالیفرنیا، دیویس، کلرادوبولدر، کارنگی ملون، موسسه فناوری جورجیا، دانشگاه هاروارد، آکسفورد، تگزاس، کالیفرنیای جنوبی و نیز شرکت‌هایی، چون سیرا نواداست.
تیم دیگر در پروژه به بررسی ربات‌های مستقل و بررسی انطباق و بازیابی اختلال‌ها می‌پردازد و شامل دانشگاه‌های پردی، کنتیکت connecticut، هاروارد و تگزاس درسن آنتونیو است.
هر ۲ تیم طی یک دوره پنج ساله حدود ۱۵ میلیون دلار دریافت می‌کنند تا به شبیه‌سازی زندگی انسان برای بازه زمانی طولانی در کره ماه و سیاره مریخ بپردازند.

منبع باشگاه خبرنگاران جوان
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=12803
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها