شبیه سازی شرایط سفر به مریخ بر روی زمین

0 594

ناسا در حال برنامه‌ریزی برای انجام اولین سفر فضایی به کره مریخ است و با توجه به اینکه چنین سفری ۳ سال طول می‌کشد، شبیه‌سازی شرایط آن بر روی زمین در دستور کار قرارگرفته است.
محققان دانشگاه نورث وسترن آمریکا (Northwestern University) با همکاری ناسا (NASA) در حال شبیه‌سازی پرواز به سمت سیاره سرخ‌رنگ هستند تا دریابند کار و زندگی فضانوردان در چنین شرایطی چگونه باید انجام شود و چه چالش‌ها و مشکلاتی در این وضعیت وجود خواهد داشت.
در حین سفر به مریخ فضانوردان برای مدتی بسیار طولانی در یک اتاق کوچک حبس خواهند بود و تحمل شرایط یادشده مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و حساب‌شده است. از همین رو سکونتگاه‌های شبیه‌سازی شده‌ای در تگزاس و مسکو ایجادشده‌اند تا شرایط این سفر ۴۰۲ میلیون کیلومتری را برای فضانوردان تداعی کنند.
تحقیق در مورد تأثیر زندگی در یک اتاقک کوچک کاملاً دربسته بر روی فعالیت‌های حرفه‌ای و زندگی شخصی فضانوردان مهم‌ترین هدف از این تحقیق است و البته اطلاعاتی در مورد وضعیت روانی، فیزیکی و سلامت فضانوردان هم از این طریق جمع‌آوری خواهد شد.
این بررسی در یک بازه زمانی ۴۵ روزه در مرکز فضایی جانسون وبا مشارکت ۸ فضانورد آغازشده و ۴۵ روز به طول می‌انجامد. قرار است مرحله دوم این شبیه‌سازی از ۱۵ مارس با مشارکت ۲ فضانورد آمریکایی و ۶ فضانورد روس انجام شود و مدت آن ۱۲۰ روز خواهد بود.

منبع خبرگزاری مهر
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=12466
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها