روسکاسموس مهلت تکمیل آزمایش موشک سایوز جدید را اعلام کرد

0 560
سیروس برزو- به گزارش خبرگزاری روسی ریانووستی (RIA Novosti)، آخرین پرتاب آزمایشی موشک سایوز-۲.۱ و سایوز-۲.۱وی (Soyuz-2.1v) از مرکز پرتاب‌های فضایی پلستسک (Plesetsk) برای سال آینده برنامه‌ریزی‌شده است.
بر اساس خبر ریانووستی به نقل از سخنگوی سازمان فضایی روسیه روسکاسموس (roscosmos)، پرتاب پنجم و نهایی سایوز-۲.۱ و  به‌عنوان بخشی از آزمایش‌های فضایی روسیه تا سال۲۰۱۹ برنامه‌ریزی‌شده است. روسکاسموس قبلاً می‌خواست این آزمایش در سال۲۰۱۸ صورت گیرد.
طی سال‌های۲۰۱۳ تا۲۰۱۸، چهار پرتاب سایوز-۲.۱ و از مرکز پرتاب‌های فضایی پلستسک انجام شد که یکی از آن‌ها در دسامبر۲۰۱۵ ناکام ماند. در این پرتاب، به دلیل شکست سامانه جداسازی موشک تقویتی ولگا، ماهواره کامپوس-اس.تی (Kanopus-ST) از بخش بالایی جدا نشد و از مدار سقوط کرد. البته در این شکست، اجزای سایوز-۲.۱ وی، مقصر شناخته نشدند.
سایوز-۲.۱ وی ، نوع توسعه‌یافته موشک حامل روسی سایوز-۱ و عضو خانواده موشک‌های ار-۷ (R-7) بشمار می‌رود که توسط شرکت توسعه فناوری‌های فضایی پروگرس (Progress) در شهر سامارا (Samara) ساخته می‌شود.پرتاب این موشک با استفاده از امکانات موجود در مرکز پرتاب‌ها انجام می‌شود.
 
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=12137
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها