1398/08/22

چین یک ماهواره با قابلیت فیلم‌برداری با دقت ۱ متر را به فضا پرتاب کرد

ماهواره جیلین۱-ویدئو۰۹ (Jilin-1 Video-09) که قابلیت فیلم‌برداری اپتیکال با قدرت تفکیک بالا از مدار خورشید آهنگ را دارد توسط چین به فضا پرتاب شد. این ماهواره ششمین ماهواره منظومه ماهواره‌ای سنجش از دور تجاری جیلین-۱ است که توسط صنایع چانگ‌گوانگ (Chang Guang) ساخته و به کار گرفته می‌شود.
چین یک ماهواره با قابلیت فیلم‌برداری با دقت ۱ متر را به فضا پرتاب کرد

ماهواره جیلین۱-ویدئو۰۹ (Jilin-1 Video-09) که قابلیت فیلم‌برداری اپتیکال با قدرت تفکیک بالا از مدار خورشید آهنگ را دارد توسط چین به فضا پرتاب شد. این ماهواره ششمین ماهواره منظومه ماهواره‌ای سنجش از دور تجاری جیلین-۱ است که توسط صنایع چانگ‌گوانگ (Chang Guang) ساخته و به کار گرفته می‌شود. با تکمیل این منظومه ماهواره‌ای چینی‌ها گام بزرگی در جهت تقویت توانایی‌های سنجش از دور خود برخواهند داشت چرا که هم‌اکنون توانایی ساخت سنجشگر‌هایی با قابلیت فیلم‌برداری به خصوص با قدرت تفکیک ۱ متر را کشورهای کمی در اختیار دارند. بناست این مظومه ماهواره‌ای نهایتاً با ۹ ماهواره تکمیل شود که عمر عملیاتی هرکدام از آن‌ها حداقل ۳ سال برنامه‌ریزی شده است. 

این پرتاب توسط شرکت علوم و فناوری‌های هوافضا چین (China Aerospace Science and Technology Corporation) در چهارشنبه ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) ساعت ۷:۰۲ به وقت محلی (۱۱:۳۲ به وقت ایران) از پایگاه فضایی جیوکوآن (Jiuquan) و توسط ماهواره‌بر کوآیژو-۱ای (Kuaizhou 1A) انجام شد. 

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

فعالان بازار سنجش از دور به دنبال ماهواره‌ها و مشتریان جدید هستند

1398/07/27
با وجود این که اپراتورهای ماهواره‌های سنجشی در پی بروزرسانی ناوگان خود و افزایش دقت تصویربرداری و تعداد بازدید زمین هستند، اختلاف نظرهایی در مورد میزان تقاضا برای داده‌های فعلی و داده‌های...

پربازدیدکننده ترین خبر

تصاویر ماهواره‌ای از شدت خسارات انفجار بندر بیروت

عصر روز سه‌شنبه ۴اوت (۱۴مرداد) انفجار عظیمی در بندر شهر بیروت، پایتخت لبنان، رخ داد؛ انفجاری که خسارات بسیار شدیدی را متوجه این بندر و اطراف آن کرد و هزاران کشته و مجروح برجای گذاشت. اکنون شرکت آمریکایی پلنت لبز (Planet Labs) تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرده که با مقایسه بندر بیروت، قبل و بعد از انفجار، شدت این خسارات و ابعاد آن را به‌خوبی نشان داده است.