1398/08/22

چین یک ماهواره با قابلیت فیلم‌برداری با دقت ۱ متر را به فضا پرتاب کرد

ماهواره جیلین۱-ویدئو۰۹ (Jilin-1 Video-09) که قابلیت فیلم‌برداری اپتیکال با قدرت تفکیک بالا از مدار خورشید آهنگ را دارد توسط چین به فضا پرتاب شد. این ماهواره ششمین ماهواره منظومه ماهواره‌ای سنجش از دور تجاری جیلین-۱ است که توسط صنایع چانگ‌گوانگ (Chang Guang) ساخته و به کار گرفته می‌شود.
چین یک ماهواره با قابلیت فیلم‌برداری با دقت ۱ متر را به فضا پرتاب کرد

ماهواره جیلین۱-ویدئو۰۹ (Jilin-1 Video-09) که قابلیت فیلم‌برداری اپتیکال با قدرت تفکیک بالا از مدار خورشید آهنگ را دارد توسط چین به فضا پرتاب شد. این ماهواره ششمین ماهواره منظومه ماهواره‌ای سنجش از دور تجاری جیلین-۱ است که توسط صنایع چانگ‌گوانگ (Chang Guang) ساخته و به کار گرفته می‌شود. با تکمیل این منظومه ماهواره‌ای چینی‌ها گام بزرگی در جهت تقویت توانایی‌های سنجش از دور خود برخواهند داشت چرا که هم‌اکنون توانایی ساخت سنجشگر‌هایی با قابلیت فیلم‌برداری به خصوص با قدرت تفکیک ۱ متر را کشورهای کمی در اختیار دارند. بناست این مظومه ماهواره‌ای نهایتاً با ۹ ماهواره تکمیل شود که عمر عملیاتی هرکدام از آن‌ها حداقل ۳ سال برنامه‌ریزی شده است. 

این پرتاب توسط شرکت علوم و فناوری‌های هوافضا چین (China Aerospace Science and Technology Corporation) در چهارشنبه ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) ساعت ۷:۰۲ به وقت محلی (۱۱:۳۲ به وقت ایران) از پایگاه فضایی جیوکوآن (Jiuquan) و توسط ماهواره‌بر کوآیژو-۱ای (Kuaizhou 1A) انجام شد. 

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

فعالان بازار سنجش از دور به دنبال ماهواره‌ها و مشتریان جدید هستند

1398/07/27
با وجود این که اپراتورهای ماهواره‌های سنجشی در پی بروزرسانی ناوگان خود و افزایش دقت تصویربرداری و تعداد بازدید زمین هستند، اختلاف نظرهایی در مورد میزان تقاضا برای داده‌های فعلی و داده‌های...

پربازدیدکننده ترین خبر

ساخت حامل فضایی غول‌پیکر ناسا برای پرتاب به ماه به‌اتمام رسید+فیلم

مطابق اعلام جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، رئیس ناسا، کار ساخت حامل فضایی غول‌پیکر این سازمان با نام اسپیس لانچ سیستم (Space Launch System به اختصار SLS) که قرار است در پروژه بازگشت به ماه موسوم به آرتمیس (Artemis) فضانوردان آمریکایی را به تنها قمر زمین ببرد، به پایان رسیده است.