1398/04/29

اختلال سیگنال‌های جی پی اس در رژیم صهیونیستی

سیگنال‌های سامانه ناوبری فضاپایه جی پی اس (GPS) در حریم هوایی رژیم صهیونیستی اخیرا با اختلال مواجه بوده و برخی کارشناسان، روسیه را دلیل این اختلالات می‌دانند. اختلالات سیگنال جی پی اس که منشاء آن نیز هنوز مشخص نشده باعث تغییر روند فرود هواپیماها در برخی فرودگاه‌های این منطقه شده است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی...
اختلال سیگنال‌های جی پی اس در رژیم صهیونیستی

سیگنال‌های سامانه ناوبری فضاپایه جی پی اس (GPS) در حریم هوایی رژیم صهیونیستی اخیرا با اختلال مواجه بوده و برخی کارشناسان، روسیه را دلیل این اختلالات می‌دانند. اختلالات سیگنال جی پی اس که منشاء آن نیز هنوز مشخص نشده باعث تغییر روند فرود هواپیماها در برخی فرودگاه‌های این منطقه شده است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی این اختلالات را با فعالیت‌های نظامی روسیه در سوریه مرتبط می‌دانند. با این حال روسیه هرگونه دخالت را تکذیب نموده و اخبار منتشرشده در این مورد را غلط می‌داند. از زمان بروز اختلالات سیگنال جی پی اس، خلبانان در رژیم صهیونیستی مجبور به استفاده از ابزار دقیق برای فرود هواپیماها (ILS) هستند.

منبع: gpsdaily

ناوبری فضایی | جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

خسارت ناشی از خاموشی سراسری سامانه جی‌پی‌اس در جهان چقدر خواهد بود؟

1398/04/02
شاید باور کردنش سخت باشد ولی کارشناسان می‌‌گویند قطعی سراسری یک سامانه خدماتی نوظهور نظیر جی‌پی‌اس (GPS)، هزینه‌‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار در هر روز به اقتصاد جهان تحمیل خواهد کرد.

خرابی بی‌سابقه ماهواره‌های موقعیت‌یاب اروپا

1398/04/25
سامانه ماهواره‌ای مکان‌یابی اختصاصی اروپا موسوم به گالیلئو (Galileo) از تاریخ ۱۱ ژوئیه (۲۰ تیر) از کار افتاده و این رویداد بی‌سابقه موجب نگرانی‌های جدی شده است.

پربازدیدکننده ترین خبر

ارزیابی موقعیت کنونی استارت‌آپ‌های فضایی هند و فرصت‌های پیش رو

آنطور که به نظر می‌رسد استارت‌آپ‌های فضایی خصوصی هند در تنگنا قرار گرفته‌اند؛ از طرفی، ‌آژانس فضایی ملی هند (ISRO) سازمانی بسیار بزرگ است که کمک‌های مالی و قراردادی آن برای ادامه حیات بسیاری از استارت‌آپ‌ها امری ضروری به حساب می‌آید. از طرف دیگر، جنبه تجاری این سازمان که دائما نیز در حال رشد است، به عنوان رقیبی برای همین استارت‌آپ‌ها محسوب می‌گردد.