اسپیس ایکس سریع‌ترین فضاپیمای آمریکا را به فضا می‌فرستد

0 1,937

نیروی هوایی آمریکا برای ماموریتی ناشناخته که در خصوص اهداف آن صحبتی نشده، این باربه سراغ ایلون ماسک و شرکت اسپیس ایکس رفته است و با آنها همکاری می‌کند.
نیروی هوایی کشور آمریکا در حال ساخت یک فضاپیمای کوچک روباتیک به نام X-۳۷B است و می‌خواهد آن را بر روی راکت فضایی فالکون ۹ نصب کند، اما در خصوص ماموریت این فضاپیما اطلاعاتی منتشرنشده است.
این اولین ماموریت شرکت spaceX برای نیروی هوایی آمریکا است. چهار ماموریت قبلی سفینه فضایی X-۳۷B توسط راکت اطلس ۵ انجام شده است و این نخستین باراست که فالکون نه برای ماموریت انتخاب می‌شود.
قراراست سفینه فضایی روباتیک در ماموریتی به نام تست چرخشی (Orbital Test Vehicle-۵) از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به فضا ارسال شود.
سفینه فضایی بدون سرنشین X-۳۷B تا به حال سه ماموریت مخفیانه برای نیروی هوایی آمریکا انجام داده که قرارداد شرکت اسپیس ایکس با نیروی هوایی آمریکا بالغ بر ۶۵ میلیون دلار است.
در ماه می‌سال ۲۰۱۶ برخی گمانه زنی‌ها از این حکایت داشت که آمریکا می‌خواهد از شرکت اسپیس ایکس برای پرتاب ماهواره‌های جاسوسی برروی فالکون ۹ استفاده کند.

سفینه فضایی X-۳۷B برای ماموریتی ۷۰۰ روزه به فضا ارسال شده که می‌تواند مانند نسل قدیم شاتل‌های فضایی ناسا پس از اتمام ماموریت به سطح زمین فرود آید.
از جمله ویژگی‌های فنی سفینه بدون سرنشین X-۳۷B طول ۸ متری، ارتفاع ۲ و ۹دهم متری و فاصله بین دو بال ۴ و شش دهم متری را می‌توان نام برد.

این سفینه وزنی معادل با چهار هزار و نهصد و نود کیلوگرم دارد و برای حمل انسان ساخته نشده، اما قادر به حمل یک ماهواره کوچک برای ارسال به مدار کره زمین است.

منبع باشگاه خبرنگاران جوان
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=4112
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها