ژاپن ماهواره‌بر حامل ماهواره ناوبری به فضا پرتاب کرد

0 677

ژاپن روز شنبه یک فروند ماهواره‌بر اچ-2 ای را که حامل ماهواره ناوبری بود با موفقیت از مرکز فضایی «تانه گاشیما» به فضا پرتاب کرد.
این  ماهواره‌بر را شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی به فضا پرتاب کرد و قرار است ماهواره ای که با آن به فضا رفت به بهبود خدمات ناوبری فضایی ژاپن کمک کند.
 ماهواره‌بر ژاپنی اچ-تو ای H-2A سومین ماهواره مکان یاب را در چارچوب ساز و کار تکمیل سامانه «جی پی اس» آمریکا و  به منظور بهبود ارائه خدمات به ژاپن، به فضا برد.
بر اساس تصاویری که به طور مستقیم توسط آژانس اکتشافات فضایی ژاپن «ژاکسا» پخش می شد، سی و پنجمین نمونه از پرتابگر اچ-تو ای، پس از یک هفته تأخیر، ساعت 14 و 29 دقیقه روز شنبه به وقت محلی از پایگاه تانگاشیما در جنوب ژاپن شلیک شد.
شلیک این پرتابگر توسط شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی برای آژانس اکتشافات فضایی ژاپن انجام شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو، مفسر ژاکسا در نخستین دقایق پس از پرتاب اعلام کرد: « ماهواره‌بر مسیر پیش‌بینی شده را دنبال می کند.»
اگر همه چیز خوب پیش برود، به محض آنکه  ماهواره‌بر جدا شود، ماهواره میچیبیکی شماره سه Michibiki No3 قرار است به دو ماهواره مشابه دیگر به نام‌های میچیبیکی و میچیبیکی شماره دو بپیوندد که به ترتیب سال 2010 و اوایل ژوئن گذشته به فضا پرتاب شدند.
چهارمین ماهواره از همین نوع نیز قرار است تا اواخر سال به فضا فرستاده شود.
به نظر می رسد که شرایط مهیا می شود تا ژاکسا سال 2018 برای 15 سال سرویس مکان یابی را که مکمل جی پی اس آمریکاست آغاز کند و سطح دقت بالاتری را نسبت به آنچه که در حال حاضر هست به این سامانه بدهد.
اطلاعات این ماهواره در ژاپن، استرالیا و بخشی از آسیا دریافت خواهند شد.


منبع خبرگزاری صداو سیما
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=4099
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها