اندازه‌گیری ماهواره‌ای اقیانوس‌ها

0

زندگي بر روي خشكي در یک‌لایه باريك وجود دارد. لايه از چند پا (چند متر) زير سطح خاك شروع می‌شود و به نوك درختان ختم می‌شود. اما در اقيانوس زندگي در همه‌جا يافت می‌شود. از عمق خيلي زياد تا سطح اقيانوس. عمیق‌ترین بخش اقيانوس بيش از هفت مايل (تقريباً 11 كيلومتر) است. اقیانوس‌ها نسبت به خشكي يا هوا حيات بيشتري در خود دارند. با توجه به این مسئله که اقیانوس‌ها زندگی ما بر روی زمین را تحت تسلط داشته و آب‌وهوا را کنترل می‌کنند ، محققان در نظر دارند از طریق اطلاعات دریافت شده از ماهواره ، تغییرات اقیانوسی را به‌طور مداوم تحت نظارت و بررسی قرار دهند .
وقتی شما با ماهواره ، اقیانوس را از قطب شمال تا قطب جنوب طی می‌کنید پنجاه دقیقه طول می‌کشد . با توجه به اینکه در هرروز ما چهارده دور را طی می‌کنیم ، می‌توانیم در یک روز آن را به‌طور کامل پوشش دهیم . برای انجام این کار با کشتی، تقریباً به یک سال زمان نیاز است .

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
پارامترهای موردنیاز برای سنجش اقیانوس‌ها
اندازه‌گیری ماهواره‌ای اقیانوس‌ها
ارتفاع آب بی‌شک مهم‌ترین مسئله

برای مشاهده این صفحه اشتراک تهیه کنید.

نام‌نویسی حساب جدید

لطفا نوع اشتراک خود را انتخاب کنید


خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا
منبع
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=3340
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها