ماهواره‌بر یا بالستیک، مساله این است؟

0

از زمان جنگ سرد به این سو موشک‌های بالستیک-به ویژه انواع قاره‌پیمایش- مهمترین تسلیحات بازدارنده دنیا شمرده می‌شدند. تسلیحاتی که ساخته می‌شدند تا عملا استفاده نشوند.در میدان واقعی نبرد این تنها موشک های بالستیک تاکتیکی با بردی کمتر از 300 کیلومتر بودند که واقعا استفاده می‌شدند.امروزه نزدیک به سی کشور مختلف جهان صاحب انواع گوناگونی از موشک های بالستیک هستند. از این میان تعداد بسیار کمی موشک قاره‌پیما یا حتی دوربرد دارند.
موشک‌های بالستیک در حقیقت راکت‌های هدایت پذیری هستند با ابعاد بزرگ که پس از پرتاب مسیری پرتابی را طی میکنند تا سرجنگی خود را به محدوده هدف برسانند.مسیر پرتابی به این معناست که هنگام پرتاب تمام سوخت خود را صرف رساندن خود به بالاترین ارتفاع ممکن برای قرار گرفتن در مسیر مناسب سقوط روی هدف می‌رسانند.سپس سرجنگی آن مسیر بازگشت را به صورت سقوط آزاد و با کمک انرژی پتانسیلی که از جاذبه میگیرد، طی میکند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
موشک بالستیک چیست؟
موشک‌های بالستیک و موشک‌های ماهواره‌بر
تفاوت مهم: سوخت مایع یا جامد
علاقه‌مندی ایران از موشک بالستیک شروع شد

برای مشاهده این صفحه اشتراک تهیه کنید.

نام‌نویسی حساب جدید

لطفا نوع اشتراک خود را انتخاب کنید


خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=2743
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها