اولین پرتاب نظامی اسپیس ایکس

0 1,248

 شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس امروز (یکشنبه) اقدام به پرتاب یک محموله سری برای ماهواره‌های نظامی ارتش آمریکا خواهد کرد. اسپیس‌ایکس که چندی پیش موفق شد با استفاده مجدد از موشک فالکون 9 ماهواره‌های هواشناسی را به مدار زمین ببرد، حال قصد دارد یک بار دیگر با استفاده از همین موشک، یک محموله را برای ماهواره‌های جاسوسی ارتش آمریکا به فضا ببرد. این اولین پرتاب با محموله نظامی از طرف اسپیس‌ایکس محسوب می‌شود.هیچ اطلاعاتی در رابطه با این محموله که با کد NROL-76 از آن یاد می‌شود منتشر نشده است و صرفا سال گذشته از سوی دولت آمریکا اعلام شد که اسپیس‌ایکس مسئولیت پرتاب آن به فضا را بر عهده خواهد داشت.

این پرتاب روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ساعت 17:30 به وقت تهران از سکوی پرتاب اسپیس‌ایکس در پایگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا انجام خواهد شد.10 دقیقه پس از پرتاب بخش قابل استفاده مجدد فالکون 9 (موسوم به First Stage) موتور معکوس خود را روشن کرده و به سمت زمین باز خواهد گشت و در محدوده فرود پایگاه به زمین خواهد نشست.کمپانی اسپیس‌ایکس متعلق به الون ماسک کارآفرین آمریکایی و مالک تسلاموتورز است و برنامه‌هایی برای برگزاری سفرهای توریستی فضایی و استفاده از موشک‌های قابل بازیابی دارد.

تکمیلی

پرتاب ماهواره جاسوسی ایالات متحده موسوم به NROL-76 لغو و به پنجره پروازی ۲۴ ساعت آینده موکول شد. بروز نقص فنی در سنسورهای مرحله اول فالکون گزارش شده‌است.

منبع العالم
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=1727
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها