نخستین تصاویر از کپسول فضایی توریستی نیو شپرد منتشر شد

0 651

نخستین تصاویر از کپسول فضایی توریستی نیو شپرد (New Shepard) توسط شرکت موشک‌سازی Blue origin منتشر شد. قرار است این کپسول فضایی در سال آینده، تعدادی گردشگر را به سفرهای فضایی ببرد. گفتنیست که شرکت بلو اوریجین در اصل به جف بزوس (مدیرعامل آمازون) تعلق دارد.

کپسول فضایی توریستی نیو شپرد برای پروازهای کوتاه‌مدت فضایی طراحی شده و فضای داخلی آن گنجایش حمل 6 نفر را دارد. مسافران می‌توانند در فضای 14 متر مربعی این کپسول در هنگام بی‌وزنی به راحتی معلق شوند و همچنین از پنجره‌های بزرگ تعبیه شده درون آن، از تماشای فضا لذت ببرند.

تصاویری که از فضای داخلی این کپسول مسافربر منتشر شده، نشان‌دهنده‌ی بزرگترین پنجره‌های فضایی و صندلی‌های مشکی بسیار زیبایی که لوگوی Blue origin بر روی آن حک شده، است. این صندلی‌ها در هنگام پرتاب کپسول به سمت عقب رفته و 6 سرنشین آن رو به سقف کپسول قرار می‌گیرند. همچنین مسافران پس از رسیدن به فضا، بی‌وزنی را در این کابین جادار و بزرگ تجربه خواهند کرد.شرکت بلو اوریجین قصد دارد تا سال 2018 میلادی، گردشگران را در داخل کپسول فضایی New Shepard به سفرهای زیر مداری بفرستد.

سیستم ارسال نیو شپرد شامل یک کپسول می‌شود که بر روی یک موشک نصب شده و مسافران را به فضا می‌فرستد. سپس کپسول از موشک جدا شده و به آرامی در فضا رها می‌شود و پس از چند دقیقه سقوط آزاد، کپسول به آرامی و با چترهای نجات به زمین فرود می‌آید. جالب اینجاست که این موشک و کپسول برای چند بار استفاده، طراحی و ساخته شده‌اند و شرکت بلو اوریجین می‌تواند برای چندین بار، گردشگران را با این سیستم به فضا ارسال کند.

هنوز زمان و قیمت نهایی این پروژه مشخص نشده اما پیش‌بینی می‌شود کپسول فضایی توریستی نیو شپرد در سال جاری مورد آزمایش قرار بگیرد و احتمالا در سال 2018 برای نخستین بار، گردشگران را به فضا ببرد. شرکت Blue Origin قصد دارد با اعزام گردشگران به سفرهای کوتاه‌مدت فضایی، به هدف خود برای عادی‌سازی روال گردشگری فضایی در چند سال آینده دست پیدا کند.

منبع گجت نیوز
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=1540
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها