1398/04/26

مدیر ناسا:‌ هیچ آشفتگی در این سازمان وجود ندارد

جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine) مدیر آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، در پی تغییراتی که اخیرا در شغل پرسنل سازمان ناسا صورت گرفته گفت: «در این سازمان همه چیز مرتب است و جای نگرانی وجود ندارد.»
مدیر ناسا:‌ هیچ آشفتگی در این سازمان وجود ندارد

جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine) مدیر آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، در پی تغییراتی که اخیرا در شغل پرسنل سازمان ناسا صورت گرفته گفت: «در این سازمان همه چیز مرتب است و جای نگرانی وجود ندارد.» هفته گذشته برای ناسا تغییرات عمده‌ای رخ داد که طی آن مدیر برتر برنامه اکتشاف انسانی برای ماه تغییر کرد. ویلیام جرستمن‌مایر (William H. Gerstenmaier) که سرپرست برنامه انسانی ناسا بود بنابر دستور جیم برایدنستاین به عنوان مشاور ویژه برای سرپرست معاونت ناسا انتخاب شد. 

مدیر ناسا:‌ هیچ آشفتگی در این سازمان وجود ندارد

ویلیام جرستمن‌مایر

همچنین با توجه به خبرها و حاشیه‌های بسیاری که در پی ارسال مجدد انسان به ماه منتشر شده مردم زیادی با شنیدن خبر جابجایی جرستمن‌مایر متعجب شدند. شاید این امر در نظر برخی به نوعی نشان‌دهنده ضعف یا عدم توانایی ناسا در پیاده‌سازی پروژه سال ۲۰۲۴ و ارسال مجدد انسان به ماه باشد. این تغییرات در حالی رخ داده که سازمان هوانوردی ناسا پیش از آن هیچ تذکر و هشداری به این فرد نداده بود؛ ضمن اینکه از جرستمن‌مایر به عنوان مؤثرترین فرد این سازمان یاد می‌شود.

مدیر ناسا طی یک مصاحبه اعلام کرد: «جایجایی ویلیام جرستمن‌مایر صرفا تصمیم من بوده است. پروژه آرتمیس (Artemis) هنوز بسیار خام است و به برنامه‌ریزی‌های زیادی احتیاج دارد که ما در حال پیگیری آن هستیم.»

مدیر ناسا:‌ هیچ آشفتگی در این سازمان وجود ندارد

جیم برایدنستاین، مدیر ناسا

برایدنستاین در این مصاحبه اظهار کرده است: «جرستمن‌مایر مدتی طولانی سرپرست و مدیر اکتشاف و عملیات انسانی (HEO) بوده و ما او را دوست داریم؛ ما عاشق کارهایی هستیم که توسط وی انجام شده و از او به خاطر تمام خدماتی که به ناسا و کشور ارائه کرد، سپاسگزاری می‌کنیم.»

سازمان ها | NASA
افراد | Jim Bridenstine | William H. Gerstenmaier

فضانوردی و سرنشین‌دار | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

اختصاص بودجه اضافی به ناسا توسط ترامپ برای بازگشت به ماه

1398/02/25
دونالد ترامپ (Donald Trump) رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که قصد دارد یک بودجه ۱.۶ میلیارد دلاری را به پروژه بازگشت انسان به ماه اختصاص دهد. ترامپ در پیام خود در توئیتر این‌گونه نوشت: «به...

ناسا سال آینده تجهیزات لازم را به ماه ارسال می‌کند

1398/03/13
سازمان فضایی آمریکا٬ ناسا٬ از برنامه خود برای ارسال تجهیزات علمی و پژوهشی لازم به ماه در سال های۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی خبر داد. ناسا شرکت‌های آمریکایی اینتویتیو ماشینز (Intuitive Machines)٬...

همکاری شرکت‌های مختلف در ۱۲ طرح تحقیقاتی منتخب ناسا برای بازگشت به ماه

1398/04/16
سازمان فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، برای جدیدترین پروژه خود قرار است بر روی ۱۲ طرح تحقیقاتی کار کند تا پروژه آرتمیس (Artemis) به سرانجام برسد. ناسا قصد دارد با طراحی و ساخت ابزارهایی علمی...

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.