1398/02/31

تصاویر ماهواره‌ای الجزیره از حمله به تاسیسات نفتی عربستان

شبکه خبری الجزیره قطر تصاویر ماهواره‌ای تاسیسات نفتی آرامکو عربستان را در دو تاریخ پیش از حمله پهپادی یمنی‌ها و پس از آن منتشر کرد که تصاویر پس از حمله نشان از هدف گیری دقیق وخسارت به لوله‌های اصلی دارد. تصاویر ماهواره‌ای از تاسیسات نفتی آرامکو نشانگر این است که محیطی به طول ۴ متر از لوله‌های اصلی پمپاژ...
تصاویر ماهواره‌ای الجزیره از حمله به تاسیسات نفتی عربستان

شبکه خبری الجزیره قطر تصاویر ماهواره‌ای تاسیسات نفتی آرامکو عربستان را در دو تاریخ پیش از حمله پهپادی یمنی‌ها و پس از آن منتشر کرد که تصاویر پس از حمله نشان از هدف‌گیری دقیق و خسارت به لوله‌های اصلی دارد.

تصاویر ماهواره‌ای الجزیره از حمله به تاسیسات نفتی عربستان

تصاویر ماهواره‌ای از تاسیسات نفتی آرامکو نشانگر این است که محیطی به طول ۴ متر از لوله‌های اصلی پمپاژ نفت در آرامکو هدف قرار گرفته است.
مقایسه تصاویر پیش وپس از حمله، حجم خسارت و آسیب دیدگی لوله‌های اصلی را به وضوح نشان می‌دهد.

بر اساس این تصاویر که شب گذشته (یکشنبه) منتشر شد، این عملیات در ایستگاه پمپاژ نفتی شماره ۸ آرامکو انجام شده و تصاویر ماهواره‌ای پس از حمله پهپادی نیرو‌های یمنی نشان می‌دهد که حدود ۴ متر شکستگی در لوله‌های اصلی به وقوع پیوسته و فردای حمله، نشتی نفت بیش از هزار متر مربع از محیط این ایستگاه را درگیر کرده است.

آنچه از نظر راهبردی و نظامی اهمیت دارد این است که یمنی‌ها در محیط ۱۱۰ هزار متری تاسیسات نفتی آرامکو با هدف‌گیری دقیق به ۴ متر از لوله‌های نفتی اصلی ضربه زده و به اهداف خود از این حمله دست پیدا کرده‌اند.

روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت سال جاری، منابع یمنی خبر دادند که رزمندگان یمنی با ۷ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو را در خاک عربستان و ۸۰۰ کیلومتر دور‌تر از یمن هدف قرار داده‌اند. خالد الفالح وزیر انرژی عربستان با تایید این خبر از توقف فعالیت دو ایستگاه پمپاژ نفت در این تاسیسات خبر داد.

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصاویر ناسا از احیای دریاچه ارومیه خبر می‌دهند

1398/02/10
اخیراً سازمان فضایی ناسا تصاویر ماهواره‌ای را از احیای دریاچه ارومیه منتشر کرد که نشان می‌دهد بارندگی‌های اخیر جان دوباره‌ای به دریاچه ارومیه بخشیده است. سازمان فضایی آمریکا اخیراً تصاویر...

تصاویر ماهواره‌ای از انفجار نفت‌کش‌ها در بندر الفجیره منتشر شد

1398/02/25
صبح روز شنبه 22ام اردیبهشت، خبرهایی مبنی بر حمله و انفجار تعدادی نفتکش در بندر الفجیره امارات انتشار یافت و اتهاماتی نیز در مورد عامل این حملات وارد گردید. اطلاعات مربوط به خرابکاری ادعایی...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.