1398/01/27

آلمانی‌ها موفق به ساخت و آزمایش موتور ماهواره‌بر به وسیله پرینتر سه بعدی شدند

مرکز هوافضا آلمان (DLR) با همکاری یک استارت‌آپ آلمانی به نام اس‌ال‌ام سولوشنز(SLM Solutions) یک موتور حامل‌ فضایی را به طور کامل به وسیله پرینترهای سه بعدی ساخته و مونتاژ کردند. قرار است این موتور‌ها در ماهواره‌برهای آریان۶(Arian6) به کار روند. این ماهواره‌برها توسط شرکت آریان‌اسپیس(Arianspace) ساخته...
آلمانی‌ها موفق به ساخت و آزمایش موتور ماهواره‌بر به وسیله پرینتر سه بعدی شدند

مرکز هوافضا آلمان (DLR) با همکاری یک استارت‌آپ آلمانی به نام اس‌ال‌ام سولوشنز(SLM Solutions) یک موتور حامل‌ فضایی را به طور کامل به وسیله پرینترهای سه بعدی ساخته و مونتاژ کردند. قرار است این موتور‌ها در ماهواره‌برهای آریان۶(Arian6) به کار روند. این ماهواره‌برها توسط شرکت آریان‌اسپیس(Arianspace) ساخته شده‌اند و آژانس فضایی اروپا(ESA) از آن‌ها برای پرتاب محموله‌هایش به فضا استفاده می‌کند.
این طرز ساخت و مونتاژ موتور‌ها یک روش کاملا جدید است که این قابلیت را به تولید‌کننده‌ها می‌دهد که وزن موتور و هزینه تولید آن‌را‌ کاهش دهند در حالی که امکان حمل محموله‌های بیشتری مهیا شود.
در حقیقت با این روش وزن موتور ۳۰ درصد کمتر شده و بازده آن ۲۰ درصد زیاد می‌شود. مهندسان مرکز هوافضا آلمان موفق شدند این موتور را به مدت ۵۶۰ ثانیه و با خروجی  ۲.۴۵ کیلونیوتن تست کنند و این در حالی است که مجموع خروجی تمام موتورهای آریان۵ ٬ ۵۶۰ کیلونیوتن است.

لیسان پفوتزنروتر (Lysan Pfützenreuter) مدیر این پروژه در مرکز هوافضا آلمان در این رابطه گفت:« موفقیت این فناوری گامی مهم برای اروپاییان در راستای بقای آن‌ها در رقابت صنعت پرتاب ماهواره در جهان است.»

 
منبع: sputniknews

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

استارت‌آپ بریتانیایی از بزرگترین ماهواره‌بر تولید شده با پرینتر سه بعدی رونمایی کرد

1397/11/21
استارت‌آپ بریتانیایی اُربکس (Orbex) با انتشار تصویری در توییتر رسمی خود از مرحله‌ی دوم بزرگترین ماهواره‌بر تولید شده توسط پرینتر سه بعدی رونمایی کرد. این ماهواره‌بر همراه با موتور به کار...

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.