1397/11/15

پارک فضا پایه بخش کشاورزی در مازندران ایجاد می‌شود

یدالله طهماسبی در گفت‌وگویی اظهار کرد: «پارک فضاپایه حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در مازندران طی ۴ ماه آینده در استان مازندران به افتتاح می‌شود.» وی با اعلام اینکه استفاده از داده‌های فضاپایه تحولی بنیادین در حوزه‌های مختلف استان و افزایش راندمان و کارایی در استان را به همراه دارد، گفت: «تحلیل تصاویر...
پارک فضا پایه بخش کشاورزی در مازندران ایجاد می‌شود

یدالله طهماسبی در گفت‌وگویی اظهار کرد: «پارک فضاپایه حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در مازندران طی ۴ ماه آینده در استان مازندران به افتتاح می‌شود.»
وی با اعلام اینکه استفاده از داده‌های فضاپایه تحولی بنیادین در حوزه‌های مختلف استان و افزایش راندمان و کارایی در استان را به همراه دارد، گفت: «تحلیل تصاویر سطح زمین، پایش سطح زیر کشت، پیشنهاد الگوی کشت و مدیریت مزارع با اجرای این طرح قابل انجام است.»
مدیرکل فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران یادآور شد: «با اجرای این طرح زمینه بهره‌برداری درست از منابع طبیعی انجام‌شده  و باعث افزایش کیفیت محصولات، رشد و چشمگیری میزان سطح کشت، صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از اتلاف منابع و به‌ تبع آن رونق کسب‌وکار و ارتقا کیفیت زندگی کشاورزان را در پی دارد.»
وی ادامه داد: «توسعه برنامه فضایی عاملی برای ارتقاء شاخص‌های در حوزه‌های گوناگون ازجمله محیط‌ زیست، منابع طبیعی عنوان کرد و افزود: برای اجرای این طرح مستلزم آشنایی  بیشتر مدیریت کشور با این صنعت هستیم.»
 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران خاطرنشان کرد: «۴۰۰ متر زمین برای اجرای این طرح پیش‌بینی‌شده است که زمین برای اجرای این پروژه تدارک دیده‌شده است.»

داخلی | ایستگاه‌های زمینی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ایجاد صندوق خطرپذیر به منظور تسهیل اقتصاد فضاپایه

1397/10/19
وزیر ارتباطات، توسعه کسب و کارهای فضا پایه را از جمله برنامه‌های این وزارتخانه برشمرد و در این باره افزود: «از یک سو ما، جوانان خلاق برای ارائه خدمات فضا پایه داریم و از سوی دیگر بازاری...

سودآوری، محرک کشاورزان برای استفاده از خدمات فضایی

1397/11/02
روز سه‌شنبه ،اول بهمن‌ماه، اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با حضور مهندس آذری جهرمی از دستاوردهای فضایی کشور دیدن کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران،...

پربازدیدکننده ترین خبر

آزمایش ابزار سوخت‌گیری مجدد در فضا توسط ناسا

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، یکی از سه ابزار طراحی شده برای سوختگیری دوباره فضاپیما در فضا را آزمایش کرد. فضاپیماها به کمک نسخه‌های آینده این سامانه می‌توانند در اعماق فضا سوخت‌هایی مانند متان مایع را دریافت کنند.