1397/11/11

آزمایشگاه فضایی مدارس افتتاح شد

صبح دیروز و با حضور مسئولان آزمایشگاه فضایی مدارس در پژوهش سرای دانش‌آموزی امیرکبیر افتتاح شد. مراسم افتتاح آزمایشگاه فضایی مدارس با حضور منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت و جمعی از مسئولان مربوطه صبح امروز...
آزمایشگاه فضایی مدارس افتتاح شد
صبح دیروز و با حضور مسئولان آزمایشگاه فضایی مدارس در پژوهش سرای دانش‌آموزی امیرکبیر افتتاح شد.
مراسم افتتاح آزمایشگاه فضایی مدارس با حضور منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت و جمعی از مسئولان مربوطه صبح امروز در پژوهش سرای دانش‌آموزی امیرکبیر برگزار شد.
در این مراسم عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه  ۷۰۰پژوهش سرا در کشور وجود دارد که به رشد و توسعه ادارات کل  آموزش‌وپرورش کمک می‌کند؛ بیان کرد: «فضا برای بشر همیشه دارای جاذبه بوده است. پژوهش سرای فضایی برای دانش‌آموزان حائز اهمیت است، در پژوهش سراهای دانش‌آموزی و حتی مدارس تلسکوپ‌هایی برای رصد اجرام آسمانی داریم و این نشان از جریان و هیجان قابل‌توجه در دانش آموزان برای توجه به نجوم است و ما در این زمینه پشت سر دانش آموزان هستیم.»
راه‌اندازی آزمایشگاه فضایی مدارس فرصت مغتنمی است
پانته‌آ دری رئیس اداره آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش تهران اظهار کرد: «افتتاح این آزمایشگاه باعث شده است تا محتوای آموزشی به شکل عملیاتی دنبال شود و دانش آموزان بتوانند علاقه‌مندی و استعداد‌های خود را بشناسند تا در انتخاب شغل آینده خودآگاه باشند.»
وی افزود:«راه‌اندازی آزمایشگاه فضایی مدارس فرصت مغتنمی را فراهم می‌کند تا به حمل‌ونقل جدید فکر کند و البته این پژوهش سرا در حوزه علوم دریایی هم فعالیت دارد.»
رئیس اداره آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش تهران بیان کرد: «همه باید تلاش کنیم تا به ظرفیت‌ها و بالندگی‌های بیشتر برسیم و در دهه پنجم انقلاب دستاوردهای بهتری داشته باشیم.»
در ادامه پری سیما ماجدی رئیس آموزش‌وپرورش منطقه۳ با اشاره به اینکه این آزمایشگاه با حمایت معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری فضایی و دانشگاه خوارزمی ایجادشده است، اظهار کرد: «توسعه و تقویت علوم و فنّاوری در حوزه فضایی در این آزمایشگاه موردتوجه است.»

داخلی |

نظر شما
اخبار مرتبط

علم فضایی کشور نسبت به گذشته رکود پیدا کرده/ آموزش عالی مسئول بیکاری و اشتغال نیست

1397/09/12
دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور نسبت به رکود در علم فضایی کشور انتقاد کرد. منصور کبگانیان دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور با اشاره به برگزاری یکصد و دوازدهمین جلسه ستاد نقشه گفت: «در این جلسه...

هدف از برگزاری همایش ملی فناوری فضایی، ایجاد یک همبستگی دوجانبه بین صنعت و دانشگاه است

1397/11/07
دکتر محمد سلیمانی، وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر همایش فناوری فضایی و کاربردهای آن در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان فضایی، اظهار داشت:« بحث فضایی در کشور ما به دلیل وسعت جغرافیایی...

آنگولا با به‌کارگیری کتاب‌های کمیک دانش آموزان را با فضا آشنا می‌کند

1397/11/10
سازمان فضایی آنگولا به‌منظور گسترش علاقه به فضا در میان کودکان و نوجوانان، افرادی را برای آموزش آن‌ها به مدارس اعزام می‌کند. این افراد ضمن آشنا کردن دانش آموزان با فضا، کتاب‌های کمیک ،که...

پربازدیدکننده ترین خبر

ارزیابی موقعیت کنونی استارت‌آپ‌های فضایی هند و فرصت‌های پیش رو

آنطور که به نظر می‌رسد استارت‌آپ‌های فضایی خصوصی هند در تنگنا قرار گرفته‌اند؛ از طرفی، ‌آژانس فضایی ملی هند (ISRO) سازمانی بسیار بزرگ است که کمک‌های مالی و قراردادی آن برای ادامه حیات بسیاری از استارت‌آپ‌ها امری ضروری به حساب می‌آید. از طرف دیگر، جنبه تجاری این سازمان که دائما نیز در حال رشد است، به عنوان رقیبی برای همین استارت‌آپ‌ها محسوب می‌گردد.