1397/11/10

آنگولا با به‌کارگیری کتاب‌های کمیک دانش آموزان را با فضا آشنا می‌کند

سازمان فضایی آنگولا به‌منظور گسترش علاقه به فضا در میان کودکان و نوجوانان، افرادی را برای آموزش آن‌ها به مدارس اعزام می‌کند. این افراد ضمن آشنا کردن دانش آموزان با فضا، کتاب‌های کمیک ،که شامل متن و تصویر هستند، را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. به عقیده سازمان فضایی آنگولا (GGPEN) فضا رؤیای بسیاری از...
آنگولا با به‌کارگیری کتاب‌های کمیک دانش آموزان را با فضا آشنا می‌کند
سازمان فضایی آنگولا به‌منظور گسترش علاقه به فضا در میان کودکان و نوجوانان، افرادی را برای آموزش آن‌ها به مدارس اعزام می‌کند. این افراد ضمن آشنا کردن دانش آموزان با فضا، کتاب‌های کمیک که شامل متن و تصویر هستند را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.
به عقیده سازمان فضایی آنگولا (GGPEN) فضا رؤیای بسیاری از انسان‌ها است و دانش آموزان برای غرق شدن در این دنیای شگفت‌انگیز، به چیزی بیشتر از این بسته‌های آموزشی، نیاز ندارند.

آنگولا با به‌کارگیری کتاب‌های کمیک دانش آموزان را با فضا آشنا می‌کند

اولین سری کتاب کمیک، بچه‌ها و ماهواره‌ها نام دارد و شامل پروسه طراحی، ساخت، مأموریت و نحوه به‌کارگیری سرویس‌های ارتباطی‌ است که به آسان‌تر شدن زندگی کمک می‌کند.
ویرایش دوم کتاب، ساخت ماهواره به کمک قوطی نام دارد. این سری به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با انواع ماهواره‌های بزرگ متوسط و کوچک آشنا شوند.
این کتاب‌ها به دانش آموزان آنگولایی کمک می‌کند تا با فناوری‌های فضایی آنگولا و بخصوص پروژه آنگولاست آشنا شوند.
منبع: africanews

راهبرد | آموزش |

نظر شما
اخبار مرتبط

پیشرفته‌ترین تاسواره آفریقایی به فضا رفت

1397/10/09
پیشرفته‌ترین نانو ماهواره ساخت آفریقای جنوبی که فعلاً ZACube-2 نام دارد پنج‌شنبه ۶ دی ۱۳۹۷ با ماهواره‌بر روسی سایوز از سیبری در روسیه به فضا پرتاب شد. این تاسواره که به زودی نام جدیدی خواهد...

پربازدیدکننده ترین خبر

چرا آمریکا به فعالیت‌های فضایی صلح‌آمیز دیگر کشورها برچسب نظامیگری می‌زند؟

سیروس برزو: برنامه‌های نظامی زیادی در آمریکا با پوشش‌های علمی انجام‌شده و می‌شود. شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که چطور پنتاگون (Pentagon) می‌تواند از یک ماهواره علمی یا کاوشگر دورپرواز یا مدارگرد که به دور ماه می‌چرخد، بهره‌برداری نظامی کند. برای روشن شدن این موضوع مثالی می‌آورم. برنامه لوناراربیتر (Lunar Orbiters) شامل ۵مدارگرد خودکار بود که از ۱۹۶۶تا۱۹۶۷ توسط آمریکا پرتاب شد تا سطح ماه را تصویربرداری کند. قبل از این‌که نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) بتواند اولین قدم خود را بر ماه بگذارد، ناسا سازمان فضایی آمریکا نیاز داشت محلی که آپولو-۱۱ به راحت فرود آید را دقیقاً مشخص کند. هر کاوشگر لوناراربیتر دارای دو دوربین بود و به‌جای فیلم ۳۵میلی‌متری استاندارد ماهواره‌ها، از فیلم ۷۰میلی‌متری استفاده می‌کردند که امروزه برای ساخت فیلم‌های آی‌مکس (IMAX) استفاده می‌شود. در این کاوشگر، فیلم در مقابل اسکنر خاصی قرار می‌گرفت سپس این اطلاعات از طریق امواج رادیویی به مراکز فضای ارتباطی ناسا در اسپانیا، استرالیا و آمریکا فرستاده می‌شد، جایی که داده‌ها روی نوار مغناطیسی ثبت شد. سپس توسط کارشناسان به شکل عکس‌های بسیار دقیق بازسازی می‌شد. این روش بعداً در ماهواره‌های جاسوسی استفاده شد و دیگر نیازی به ارسال فیلم‌ها از مدار زمین نبود.