1397/08/12

اکثر روس‌ها با سرمایه‌گذاری در فناوری فضایی موافقند

آخرین نظرسنجی‌های مرکز مطالعات افکار عمومی روسیه (The All-Russian Center for the Study of Public Opinion) نشان می‌دهد که بیشتر مردم این کشور با سرمایه‌گذاری و کار در زمینه فناوری فضایی موافق هستند. بر اساس نتایج حاصله از این مطالعات، ۹۰درصد شهروندان این کشور معتقدند که روسیه باید در اکتشاف فضا فعالانه...
اکثر روس‌ها با سرمایه‌گذاری در فناوری فضایی موافقند

آخرین نظرسنجی‌های مرکز مطالعات افکار عمومی روسیه (The All-Russian Center for the Study of Public Opinion) نشان می‌دهد که بیشتر مردم این کشور با سرمایه‌گذاری و کار در زمینه فناوری فضایی موافق هستند.
این مرکز طی روزهای اخیر، با افراد مختلف در مورد ارزیابی وضعیت فضانورد روسیه مصاحبه و نظرسنجی داشت. بر اساس نتایج حاصله از این مطالعات، ۹۰درصد شهروندان این کشور معتقدند که روسیه باید در اکتشاف فضا فعالانه شرکت کند.
بر اساس نظرسنجی مزبور، ۵۳درصد از روس‌ها بر این باورند که اکتشافات فضایی عامل موثر در توسعه علم و فناوری‌های بالا است، ۴۶درصد این فناوری را تضمینی برای دفاع از کشور می‌دانند و ۲۱درصد کار در این زمینه را عامل توسعه صنعت هوافضا و ایجاد شغل بر می‌شمارند. در عین حال، ۷۲درصد از آن‌ها بر این باورند که روسیه امروز رهبری در کاوش‌های فضایی را بر عهده دارد و باید موقعیت خود را در این زمینه تقویت کند. البته ۲۳درصد هم معتقدند دیگر روسیه جایگاه خود را از دست داده است.
آگاهی روس‌ها در مورد عدم موفقیت سایوز در ۱۱ اکتبر بسیار بالا بود و ۸۳درصد از آن‌ها گفتند که این حادثه را پیگیری کرده‌اند، ۳۴درصد به پرسشگران پاسخ دادند که این خبر را شنیده‌اند. ۱۶درصد از پاسخ‌دهندگان درمورد حادثه اطلاعی نداشتند. در عین حال، ۶۸درصد از مردم بر این باورند که پرتاب ناموفق یک پدیده شایع و اجتناب‌ناپذیر در فضانوردی است، در حالی که ۲۳درصد از پاسخ‌دهندگان این وضعیت را به عنوان شواهدی از شکست برنامه ملی فضایی توصیف کردند.
در مورد تاثیر این حادثه بر اعتبار بین‌المللی روسیه، ۶۲درصد مطمئن هستند که این حادثه به شهرت روسیه آسیب رساند، اما ۳۴درصد از پاسخ‌دهندگان چنین عقیده‌ای نداشتند.


راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

بحران سایوز در روسیه

1397/07/30
به دنبال حادثه شکست سایوز ام.اس-۱۰ (Soyuz-ms10) در پرتاب روز ۱۱اکتبر, طی چند روز گذشته گروه بزرگی از جست‌وجوگران توسط روسکاسموس (Roscosmos) اجیر شده‌اند تا منطقه سقوط حامل فضایی را وجب به...

روسیه با سرویس اینترنت ماهواره‌ای به دلایل امنیتی مخالفت کرد

1397/08/06
سرویس امنیت فدرال روسیه (Federal Security Service)، با توافقی که به یک شرکت آمریکایی اجازه می‌داد با استفاده از شبکه ماهواره‌ای امکان استفاده از اینترنت در بخش‌های دورافتاده روسیه را فراهم...

روز نحس در فضانوردی روسیه

1397/08/09
سال‌ها است که روس‌ها دیگر در ۲۴اکتبر هیچ موشکی پرتاب نمی‌کنند چون چند پرتابی که در این روز انجام شد همگی با شکست مواجه شد و به همین دلیل این روز را نحس می‌دانند. در میان این پرتاب‌های ناکام...

پربازدیدکننده ترین خبر

سالیوت-۱ نخستین ایستگاه فضایی جهان

اولین ایستگاه مداری جهان روز ۱۹ آوریل ۱۹۷۱ موشک پروتون از پایگاه بایکونور به فضا پرتاب شد. تا آن زمان هیچ سفینه‌ای با چنین ابعاد و موقعیتی به فضا پرتاب نشده بود. هدف از پرتاب سالیوت، آزمایش سامانه‌های ایستگاه فضایی و انجام پژوهش‌ها و آزمایش‌های مختلف درزمینه طولانی شدن مدت اقامت انسان در فضا بود.