1397/05/09

پرتاب دو ماهواره ناوبری به مدار زمین توسط چین

شرکت علوم فضایی و فناوری چین (CASC) روز یکشنبه، ۲۹ جولای با نشر خبری در صفحه رسمی این شرکت در شبکه اجتماعی وی‌چت (Wechat) نوشته است که پرتاب ماهواره‌های ۳۳-م و ۳۴-م سیستم ناوبری بایدو (Beidou) روز یکشنبه ساعت ۰۹:۴۸ به وقت محلی از پایگاه فضایی شیچانگ با ماهواره‌برهای حامل چان‌ژن- ۳ب و یوان‌ژن — ۱، صورت...
پرتاب دو ماهواره ناوبری به مدار زمین توسط چین

شرکت علوم فضایی و فناوری چین (CASC) روز یکشنبه، ۲۹ جولای با نشر خبری در صفحه رسمی این شرکت در شبکه اجتماعی وی‌چت (Wechat) نوشته است که پرتاب ماهواره‌های ۳۳-م و ۳۴-م سیستم ناوبری بایدو (Beidou) روز یکشنبه ساعت ۰۹:۴۸ به وقت محلی از پایگاه فضایی شیچانگ با ماهواره‌برهای حامل چان‌ژن- ۳ب و یوان‌ژن — ۱، صورت گرفت.
این پرتاب، ۲۸۱امین پرتاب ماهواره‌بر حامل سری چان‌ژن است، ماهواره قبلی بایدو با شماره ۳۲ به تاریخ ۱۰ جولای سال جاری به مدار زمین پرتاب شده بود.
چین از سال ۲۰۰۰ بدین‌سو سیستم ناوبری جهانی مخصوص خودش را ایجاد کرده است که در حال حاضر سراسر قلمرو چین و بخشی از منطقه آسیا — اقیانوسیه را، پوشش می‌دهد.
در سال ۲۰۱۲ این سیستم برای استفاده تجارتی مورد دسترس قرار گرفت و قرار است تا سال ۲۰۲۰ پروژه این سیستم با پرتاب آخرین (۳۵امین) ماهواره، تکمیل شود.

منبع: اسپوتینک

ناوبری فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

چین به دنبال رکوردزنی در پرتاب‌های فضایی

1394/10/22
آژانس فضایی چین اعلام کرد که قصد دارد در کنار فعالیت‌هایی فضایی مورد نظر، به راه اندازی آزمایشگاه فضایی Tiangong 2 و فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou XI و پرتاب دو موشک Long March 5 و Long March...

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.