1394/10/24

تاکيد فائو بر استفاده از فناوري هاي جديد جمع آوري اطلاعات کشاورزي

کارگاه آموزشي فناوري هاي نوين جمع آوري اطلاعات کشاورزي با حضور کارشناسان فائو برگزار شد. در اين نشست آموزشي، ، جان لاتام مدير بخش سنجش از دور آمار و اطلاعات جغرافيايي سازمان فائو ضمن توضيحاتي درباره مزيت‌ها و عملکرد اين تکنولوژي براي جمع آوري اطلاعات و پيش بيني توليد يا کاهش توليد در حوزه زراعي و باغي...
تاکيد فائو بر استفاده از فناوري هاي جديد جمع آوري اطلاعات کشاورزي
کارگاه آموزشي فناوري هاي نوين جمع آوري اطلاعات کشاورزي با حضور کارشناسان فائو برگزار شد. در اين نشست آموزشي، ، جان لاتام مدير بخش سنجش از دور آمار و اطلاعات جغرافيايي سازمان فائو ضمن توضيحاتي درباره مزيت‌ها و عملکرد اين تکنولوژي براي جمع آوري اطلاعات و پيش بيني توليد يا کاهش توليد در حوزه زراعي و باغي اذعان داشت: تکنولوژي سنجش از راه دور با کمک تصاوير ماهواره اي، اطلاعات دقيق تري را از وضعيت کشاورزي کشورها ارايه مي دهد که براي هر محصول زراعي و باغي با توجه به آبي يا ديمي بودن آن قابل اجرا است. لاتام افزود: به علت بالابودن حجم اطلاعات کشاورزي در سطح جهاني و هزينه هاي سنگين نگهداري، مديران سازمان فائو متوجه شدند که بايد امکاناتي که داراي صرفه اقتصادي باشد براي نگهداري و پردازش اطلاعات ايجاد کنند. وي گفت: مرکز فضايي يک کشور نيز مي تواند يک تکنولوژي کلود يا منبع اطلاعاتي براي نگهداري از اطلاعات و انتقال آن به استفاده کنندگان باشد.

داخلی | خدمات و کاربردها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

تصاویری زیبا از سیاره مریخ حاصل دست‌رنج کاوشگر کنجکاوی و هم‌قطارانش

در اینجا تصاویری به‌غایت زیبا از سیاره مریخ را گردآوری کرده‌ایم که توسط کاوشگر کنجکاوی یا کیوریاسیتی (Curiosity) و سایر تجهیزات اکتشافی ناسا به زمین مخابره شده‌اند. از تاریخ ۵ اوت ۲۰۱۲، کاوشگر کنجکاوی بار سفر به سیاره همسایه را بست و ۶ سال اخیر را به انجام فعالیت‌های اکتشافی در گودال گیل (Gale Crater) مریخ گذراند. اما بااینکه شعاع پیمایش مریخ‌نورد کنجکاوی از ۲۰ کیلومتر تجاوز نکرده، این کاوشگر موفق به ثبت تعداد زیادی عکس شده است که ازلحاظ زیبایی، بسیار چشمگیر و از جنبه علمی، بسیار پراهمیت هستند. از تجمیع این عکس‌ها با تصاویر دیگری که توسط کاوشگر ۱۵ ساله‌ی فرصت یا آپورچونیتی (Opportunity) و همین‌طور مدارگرد اکتشافی مریخ به ثبت رسیده‌اند، آلبوم عکس بی‌نظیری پدیده آمده است که در ادامه تماشا خواهید کرد.