1399/05/12

کاوشگر مریخی چین تصویری از زمین و ماه را به‌ثبت رساند

کاوشگر تیان‌ون-۱ (Tianwen-1) چین که اخیراً به مقصد مریخ پرتاب شده، از فاصله ۱.۲ میلیون کیلومتری زمین تصویری از کره‌ خاکی و ماه را در یک قاب ارسال کرد. این تصویر به‌صورت سیاه و سفید و توسط حسگر ناوبری اپتیکی فضاپیما ثبت و به زمین مخابره شد. تیان‌ون-۱ به‌تازگی از میدان گرانش زمین خارج و به مسیر بین‌سیاره‌ای...
کاوشگر مریخی چین تصویری از زمین و ماه را به‌ثبت رساند

کاوشگر تیان‌ون-۱ (Tianwen-1) چین که اخیراً به مقصد مریخ پرتاب شده، از فاصله ۱.۲ میلیون کیلومتری زمین تصویری از کره‌ خاکی و ماه را در یک قاب ارسال کرد. این تصویر به‌صورت سیاه و سفید و توسط حسگر ناوبری اپتیکی فضاپیما ثبت و به زمین مخابره شد. تیان‌ون-۱ به‌تازگی از میدان گرانش زمین خارج و به مسیر بین‌سیاره‌ای وارد شده است.

این فضاپیما حدود ۷ ماه دیگر به مدار مریخ خواهد رسید و پس از ۲ تا ۳ ماه گردش به دور سیاره سرخ، بر سطح آن فرود آمده و اقدام به انجام کاوش‌ها و آزمایش‌های مختلف علمی خواهد کرد. کاوشگر تیان‌ون-۱ اولین گام مستقل صنعت فضایی چین برای کاوش در فضای عمیق محسوب می‌شود.

عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

کاوشگر مریخی چین راهی سیاره سرخ شد+فیلم

1399/05/02
چین کاوشگر مریخی خود موسوم به تیان‌ون-۱ (Tianwen-1) را به فضا پرتاب کرد. این کاوشگر روز پنجشنبه ۲۳ژوئیه (۲مرداد) ساعت ۰۴:۴۱ به‌وقت گرینویچ سوار بر حامل فضایی لانگ‌ مارچ-۵ (Long March-5)...

پربازدیدکننده ترین خبر

مایکروسافت وارد بازار پردازش ابری داده‌های ماهواره‌ای می‌شود

شرکت مایکروسافت از خدمت جدیدی به‌نام اژور اوربیتال (Azure Orbital) رونمایی کرده که ماهواره‌ها را به شبکه رایانش ابری این شرکت متصل می‌کند. اژور اوربیتال یک ایستگاه زمینی جدید است که اپراتورهای ماهواره‌ای را قادر می‌سازد تا به‌طور مستقیم با ماهواره‌های خود ارتباط برقرار کرده، آن‌ها را هدایت نموده و اقدام به پردازش داده‌ها کنند. مایکروسافت برای ورود ژور اوربیتال به بازار در حال همکاری با چند شرکت آمریکایی از جمله امرجینت (AMERGINT Technologies)، کراتوس (Kratos Defense & Security Solutions) و ویاست (Viasat) است.