1398/09/13

سه ایرانی در میان برگزیدگان رویداد «پنجاهمین سالگرد فرود انسان بر کره ماه» قرار گرفتند

اتحادیه بین‌المللی نجوم (IAU)، فهرست برندگان رویداد «پنجاهمین سالگرد فرود انسان بر کره ماه» را در سه بخش اعلام کرد. در بخش را‌ی‌گیری در شبکه‌های اجتماعی، از سه منتخب برتر، دو جایزه به برگزیدگانی از ایران رسید.
سه ایرانی در میان برگزیدگان رویداد «پنجاهمین سالگرد فرود انسان بر کره ماه» قرار گرفتند

اتحادیه بین‌المللی نجوم (IAU)، فهرست برندگان رویداد «پنجاهمین سالگرد فرود انسان بر کره ماه» را در سه بخش اعلام کرد. در بخش را‌ی‌گیری در شبکه‌های اجتماعی، از سه منتخب برتر، دو جایزه به برگزیدگانی از ایران رسید. سیاوش صفاریان‌پور (برای اجرا و کارگردانی ویژه برنامه راه شیری) و علیرضا وفا و سهیلا نادعلی‌پور (برای برگزاری ‌این رویداد در رصدخانه ماهانی) موفق شدند در فهرست برندگان این بخش قرار گیرند.

سه ایرانی در میان برگزیدگان رویداد «پنجاهمین سالگرد فرود انسان بر کره ماه» قرار گرفتند

از چپ به راست: سیاوش صفاریان‌پور، علیرضا وفا، سهیلا نادعلی‌پور

«پنجاهمین سالگرد فرود انسان بر ماه»، یکی از ویژه برنامه‌های کمیته ترویج اتحادیه بین‌المللی نجوم در سال اخیر میلادی (مصادف با صدسالگی اتحادیه) بود که در ۱۲۸ کشور، میزبان یک میلیون مخاطب شد.

گفتنی است اتحادیه بین‌المللی نجوم یک انجمن بین‌المللی برای ستاره‌شناسان حرفه‌ای با درجه پی‌اچ‌دی و بالاتر از آن است که در زمینه‌های آموزش و پژوهش حرفه‌ای ستاره‌شناسی فعالیت می‌کنند.

نجوم | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

برندگان مسابقه عکاسی نجومی ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

1398/07/03
برندگان مسابقه عکاسی نجومی سال ۲۰۱۹ معرفی شدند. این رقابت که توسط رصدخانه سلطنتی گرینویچ (Royal Observatory Greenwich) برگزار شد میزبان ۴۶۰۰ عکاس حوزه نجوم از ۹۰ کشور بود.

پربازدیدکننده ترین خبر

آمریکا نیروهای فضایی خود را در قطر مستقر کرد

نیروی فضایی ایالات متحده (U.S. Space Force) برای اولین بار در حال ایجاد جبهه جدیدی در خارج از مرزهای این کشور می‌باشد و برای این منظور یک اسکادران متشکل از ۲۰ نیروی این ارگان به‌همراه تجهیزات ماهواره‌ای را در پایگاه هوایی العدید (Al-Udeid) قطر مستقر کرده است. به‌گفته تاد بنسون (Todd Benson)، از مقامات نیروی فضایی، هدف از استقرار این نیروها پشتیبانی از عملیات‌های جنگی و توسعه فناوری‌های فضاپایه است. انتظار می‌رود به‌زودی واحدی موسوم به «عملیات‌های فضایی اصلی»‌ ​(core space operations) به این اسکادران اضافه شود که وظیفه آن اداره ماهواره‌ها، ردیابی مانورهای دشمن و جلوگیری از ایجاد درگیری‌ها در فضا عنوان شده است.